Росія за рівнем психічного розвитку нагадує типового нащадка багатія-мільярдера, - Толкачов

18:20 11.06.2021

Крим - це анестезія для російського комплексу меншовартості. Так у своєму блозі «Толчок» заявив футуролог Олексій Толкачов, який розповів, як у Росії виробився комплекс неповноцінності, і пояснив, яким чином ця психічна незрілість країни вплинула на її зовнішньополітичну діяльність, в тому числі щодо України.

«Анексію Криму Росією навряд чи можна пояснити економічними чи соціальними інтересами. Крим - це можливість самоствердитися, це анестезія для російського комплексу меншовартості. Напрошується дуже неприємний висновок: Росія - психічно незріла країна. Але як же так вийшло? Багатьом країнам і народам світу для того, щоб вижити, доводилося постійно боротися за місце під сонцем. Для цього необхідно було вдосконалюватися, інтенсивно розвиватися», - каже Толкачов.

Він наводить як приклад країни Європи: вони розвивалися в умовах жорсткої конкуренції. Наприклад, Голландії в XVI-XVII століттях без земель і ресурсів довелося нелегко, але країна знайшла такий шлях розвитку, який дозволив не тільки звільнитися від гніту Іспанської корони, але і стати світовим торговим лідером - морським гегемоном. Росія ж, на думку Толкачова, історично виявилася в "тепличних" умовах: вона реалізувала величезний потенціал територіального розширення, отримавши ресурс, який багаторазово перевищував потреби населення.

«У розвитку і підвищенні ефективності просто не було потреби - лежи на печі та їж калачі. Особливо, якщо ти правитель такої "великої держави". Саме тому в 1855 році довжина залізниць в величезній Російській імперії становила всього-на-всього 1044 км, що в 13 разів менше, ніж у Великобританії, в 7,5 раз ніж в Німеччині і в 5,5 - ніж у Франції», - зазначив футуролог.

За його словами, для психічного дозрівання націй необхідні потрясіння, які змусили б усвідомити і переосмислити свої погляди, мотиви і цілі. Як приклад він наводить Німеччину, якій знадобилося дві світові війни, щоб подолати власну зарозумілість і манію величі, замішану на глибокому комплексі неповноцінності. Зате, зазначає Толкачов, після тривалого і "психічно зрілого" розвитку Німеччина може по праву називатися світовим фінансовим, промисловим і технологічним лідером.

«Але Росія виявилася занадто великою, щоб зіткнутися віч-на-віч зі своїм комплексом неповноцінності. Катастрофою, яка «протвережує», могла б стати ганебна поразка в російсько-японській війні 1905 року. Але історія звернула на революційний шлях. У підсумку, сьогодні Росія за рівнем психічного розвитку нагадує типового сина багатія-мільярдера. Немов вражений комплексами і страхами підліток, вона позбавлена ​​мотивації працювати над собою, вчитися, розвиватися», - резюмував Толкачов.

Нагадаємо, Толкачов заявив, що суспільство ненависті не здатне виховати політиків, які люблять народ.

Раніше Politeka повідомляла, що Альохіна пояснила, як модель сім'ї з дитинства формує людину як громадянина і виборця.

LIVE
Телепрограма
08:43
Прогноз погоди
08:45
ТОП 10 вражаючих фактів
09:00
ПравдаТУТ LIVE
11:00
Світ кіно
12:45
Україна. Історія щодня
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
Чи підтримуєте ви вільний ринок землі?
Закон про ринок сільськогосподарських земель почне діяти з 1 липня. Спочатку купувати землю зможуть тільки фізособи. З 2024 року таке право отримають і юридичні особи.
COVID-19 Україна
Хворих: 2 227 225
Нових випадків: 1 188
Одужало: 2 145 660
Померло: 51 902
Протестовано: 10 603 856


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook