Вона припинила своє існування ще до того, як був зруйнований Радянський Союз, - Квіт про систему освіти

18:56 11.06.2021

У програмі Євгена Рибчинського «Ще не вмерла» колишній народний депутат і міністр освіти й науки, президент НУ «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт пояснив, що зараз відбувається у системі вищої освіти України.

Передусім гість програми зазначає, що потрібно вибирати правильний об’єкт для порівняння. Порівняно з СРСР, каже він, зараз в Україні освіта в набагато гіршому стані, але це тягнеться ще з кінця 1980-х років.

З іншого боку, Квіт пояснює, що і радянська система вищої освіти та наукових досліджень зруйнувалась. «Вона припинила своє існування ще до того, як був зруйнований Радянський Союз. Тому не варто порівнювати з радянськими часами», - переконаний колишній депутат.

Так само, пояснює він, зруйнувалася і радянська система фінансування. Принагідно він наводить слова Маргарет Тетчер, яка говорила про соціалізм приблизно так: все це прекрасно, але гроші не безкінечні. Квіт зазначає, що це і сталося з економікою Радянського союзу, з його тоталітаризмом і централізованим диктуванням.

«Це стосувалося управління національною академією наук і всіма дослідженнями. Ця система вмерла. Не можна було централізовано керувати, тому що не можна було централізовано фінансувати», - додає ексдепутат.

Отже, Квіт робить висновок, що сьогодні багато систем незалежної України набагато в гіршому стані, аніж у радянські часи. Водночас він вважає, що потрібно думати про інше: чого не вистачає країні, у чому полягає її національний інтерес і пріоритет, як взагалі підтримати систему наукових досліджень на рівні.

«Наукові дослідження ніколи не розглядаються окремо від системи вищої освіти. Це має бути щось одне», - підкреслює експерт. У цьому контексті він також коментує роботу нового очільника Національної академії наук – Анатолія Загороднього. Квіт вважає, що цей кандидат найкращий у всій системі НАН і варто серйозно сприймати його слова.

Нагадуємо, Квіт розповів про Бориса Патона, безперервного очільника Національної академії наук.

Раніше Politeka повідомляла про те, що Чаплига заявив, що освіта в Україні невпинно деградує.

LIVE
Телепрограма
08:43
Прогноз погоди
08:45
ТОП 10 вражаючих фактів
09:00
ПравдаТУТ LIVE
11:00
Світ кіно
12:45
Україна. Історія щодня
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
Чи підтримуєте ви вільний ринок землі?
Закон про ринок сільськогосподарських земель почне діяти з 1 липня. Спочатку купувати землю зможуть тільки фізособи. З 2024 року таке право отримають і юридичні особи.
COVID-19 Україна
Хворих: 2 227 225
Нових випадків: 1 188
Одужало: 2 145 660
Померло: 51 902
Протестовано: 10 603 856


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook