Підвищення податків в Україні ускладнює економічну ситуацію і відлякує інвесторів - The Brussels Times

18:59 11.06.2021

Україні необхідно пройти шлях не популізму, а реальних змін. Але непродумане оподаткування може не тільки спустошити казну і відлякати інвесторів, але і зіграти на руку Росії.

Про це йдеться в матеріалі, опублікованому в The Brussels Times.

«На зміну боротьбі з корупцією приходить боротьба з великим і середнім бізнесом, паритетне оподаткування замінюється посиленням податкового навантаження, судова система, як зазначила ПАРЄ, замінюється рішеннями апарату президента і ще пари чиновників. Кошти заходу, виділені на боротьбу з COVID-19, як і раніше використовуються не за призначенням з присмаком корупції. І все це відбувається в країні, яка дає відсіч агресору на її східному кордоні", – сказано в статті.

За оцінкою видання, інвесторам в Україні доводиться настільки складно в цих умовах, що вони змушені згортати проекти і залишати країну. А тим часом законопроект №5600 може перетворити Україну на Податкового рекордсмена.

"Можна згадати випадок з TIU, канадською компанією з виробництва зеленої енергії. Керівництво TIU інвестувало понад $65 млн в Україну, побудувавши чотири електростанції на сонячній енергії, перш ніж вона стала жертвою рейдерської атаки. Кульмінацією дії уряду щодо введення масових обмежень для бізнесу стала податкова реформа, яку український парламент готується прийняти. Якщо податковий закон, представлений до місцевого парламенту минулого тижня, буде прийнятий, комбіноване оподаткування підприємств може бути найвищим у світі", - заявило видання.

Таке непродумане оподаткування тільки спустошить казну, що зіграє на руку Росії, впевнені автори матеріалу.

«Чи розуміють це в Україні ті, хто звертається за допомогою до заходу? По ідеї, вони повинні перш за все допомогти собі. Тому що економіка, ослаблена бойовими діями, стане ще слабшою. Зусиллями українських чиновників інтеграція української та європейської економік буде зведена до нуля. Очевидно, що ЄС уважно оцінює досягнення та рішення своїх потенційних членів у зміцненні їх власної економіки, скороченні безробіття, підвищенні прозорості та стабільності в оподаткуванні, захисті місцевих та іноземних інвесторів, а також робить кроки проти корупції. Поки Захід спостерігає, як Україна рухається в протилежному напрямку, а ми б вважали за краще побачити якісь реальні і законні кроки по декриміналізації українського суспільства і його чиновників", - резюмує видання.

Нагадаємо, уряд затвердив і передав до Верховної Ради законопроект №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України, які передбачають підвищення податків для цілого ряду галузей.

Проти цього проекту вже виступила Американська торгова палата: там заявили, що більшість пропонованих змін є неприйнятними для бізнес-середовища, і у членів АТП є зауваження до кожного розділу цього законопроекту.

Раніше член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що Україна вже втратила мільярди інвестицій через нескінченні податкові ініціативи уряду, і зараз з країни йдуть останні інвестори.

LIVE
Телепрограма
15:12
Прогноз погоди
15:15
Україна. Історія щодня
15:20
Без коментарів
15:30
ТОП 10 вражаючих фактів
15:45
ТОП 10 вражаючих фактів
16:00
Документальний серіал
17:00
Новини
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 379 483
Нових випадків: 9 058
Одужало: 2 240 388
Померло: 55 424
Протестовано: 12 633 853


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook