ЦВК відмовила «Батьківщині» в організації референдуму щодо землі

20:57 11.06.2021

Центральна виборча комісія на засіданні в п'ятницю, 11 червня, прийняла рішення відмовити партії «Батьківщина» в реєстрації ініціативної групи для підготовки референдуму про заборону продажу сільгоспземель.

Як відомо, в Україні створили ініціативну групу, яка після реєстрації ЦВК мала розпочати збір 3 млн підписів за проведення референдуму про «заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна».Таке рішення було ухвалено 22 травня під час зборів, організованих фермерськими та сільськогосподарськими асоціаціями і профспілками, громадськими організаціями за підтримки партії «Батьківщина».

До організації всеукраїнського волевиявлення за народною ініціативою погодилися приєднатися 17 тисяч осіб. Ініціативну групу «земельного референдуму» було вирішено утворити в кількості 11 тисяч учасників, які мають намір приєднатися до збору 3 млн підписів.

«Чи підтрімуєте ви заборону продаж земель с/г призначення будь-кому, кроме держави Україна?» - таким є питання групи Тимошенко.

Зазначимо, що 15 травня ЦВК зареєструвала п'ять ініціативних груп, які були утворені на відповідних зборах громадян у селищі Петриківка Дніпровського району, смт Васильківка Синельниківського району, смт Кринички Кам'янського району, місті Нікополь Нікопольського району і селі Шестірня Криворізького району.

Одна з груп поставила питання: «Чи підтримуєте ви можлівість продаж земель (земельних ділянок) с/г призначення в Україні?» – її вже зареєстровано.

ЦВК після довгих обговорень ухвалила Постанову про відмову в реєстрації, мотивувавши це порушеннями в організації зборів. А головне тим, що питання двох груп – зареєстрованої 15 травня і «Батьківщини» – збігаються по суті та за змістом, тому за законом про референдум друга група зареєстрована бути не може.

Проект рішення підтримали 10 членів ЦВК, четверо – проголосували «проти», троє утрималися.

Це рішення вже прокоментувала лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Вона вважає, що рішення ЦВК є неправомірним та вже наступного тижня планує оскаржувати його у суді.

«Пославшись на формальні і суто надумані причини, 10 членів ЦВК, які представляють монобільшість, відмовили 11-тисячній ініціативній групі у праві організувати всенародний референдум на захист 72% території України. Референдум, який підтримують 77% українців. Влада вкотре підтвердила, що діє проти волі людей, проти майбутнього держави та національних інтересів», – заявила Тимошенко.

LIVE
Телепрограма
15:20
Без коментарів
15:30
ТОП 10 вражаючих фактів
15:45
ТОП 10 вражаючих фактів
16:00
Документальний серіал
17:00
Новини
17:12
Прогноз погоди
17:15
Україна. Історія щодня
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 379 483
Нових випадків: 9 058
Одужало: 2 240 388
Померло: 55 424
Протестовано: 12 633 853


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook