Новини

Прощальний візит Байдена в Україну


16 січня Україну з прощальним візитом відвідав віце-президент США Джозеф Байден. За його словами, українців і американців пов’язують спільні цінності і надія на майбутнє

Його ще називають найвідданішим другом України, адже саме він найбільше підтримує нашу країну.  Спершу Джозеф Байдн зустрівся з Володимиром Гройсманом, їхня бесіда була за зачиненими дверима, а ось вже з офіційною заявою він виступив після зустрічі з президентом України Петром Порошенком. Віце-президент США закликав керівництво і народ України поставити загальне благо країни вище за особисті інтереси. Також він наголосив на продовженні співпраці з МВФ, «очищенні банківського сектору» та на необхідності впровадження енергетичних реформ, щоб Україна змогла повноцінно функціонувати без російського газу.
Байден підтримав українців у боротьбі з корупцією. За його словами, державні антикорупційні органи мають бути зміцнені, потрібно “викорінити тих, хто хоче повернути Україну до кумівства та клептократії”.
 
 
Резонансною була заява Джозефа Байдена про міжнародну політику, він зауважив, що дотримання Україною політичної частини мінських угод впливає на  припинення вогню російським військом та встановлення миру на Сході країни. Він наголосив, що санкції проти Росії повинні тривати, поки остання не поверне Крим до України.
Крім того Байден зазначив, що для нього було великим привілеєм підтримувати Україну протягом останніх 25 років – спочатку сенатором, а пізніше – віце-президентом. Українці надихали його. Він також сподівається, що майбутня адміністрація Сполучених Штатів не відвернеться від України і надалі підтримуватиме теплі стосунки.
Політологи оцінюють цей візит, як намагання офіційного Вашингтона зберегти Україну своїм стратегічним партнером у Східній Європі.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ