Новини

Тарифи на воду: платіжки виростуть, якість залишиться


Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, на відкритому засіданні оприлюднила плани підвищити тарифи на воду 

Січень 2017 року виявився щедрим на фінансові потрясіння в сфері ЖКГ для переважної більшості українців. Спочатку вони були шоковані захмарними сумами рахунків за опалення, тепер Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики та житлово-комунальних послуг «втішила» наміром підвищити тарифи на холодне водопостачання і водовідведення.
Так, 25 січня НКРЕКУ на відкритому засіданні оприлюднила плани підвищити тариф на воду для 54 підприємств, що займаються водопостачанням і водовідведенням в різних регіонах. При цьому тим 36 підприємствам, яким вже переглядали тариф в 2016 році, в цей раз його планують підвищити на 9%. Іншим 18 підприємствам – на 37%, оскільки тариф не переглядали протягом декількох років. У підсумку, усереднений тариф на водоспоживання в першій групі підприємств може піднятися майже на гривню без ПДВ за 1 куб. м води, а в другій – з 9,18 до 12,54 грн без ПДВ за куб. м.

 

 
 

Варто зробити застереження, що по країні тарифи на водопостачання і водовідведення можуть значно відрізнятися, оскільки у них може бути різна собівартість, в залежності від природних умов і особливостей інфраструктури регіону.
Серед причин планованого підвищення тарифів на воду в НКРЕ назвали зниження обсягів реалізації послуг водопостачання і водовідведення, дворазове збільшення мінімальної заробітної плати, внесення в тариф витрат на повірку лічильників у приватному секторі, зростання цін на електроенергію і відрахувань на амортизацію, а також податків, курсу валюти , вартості реагентів, банківських послуг і т. д.
Найбільше в новому тарифі виросли такі його складові, як оплата праці і так звані “інші витрати”, куди входять податки, оплата банківських послуг, повірка лічильників і т.д.. А ось складові “оплата електроенергії” і “ремонт” виросли набагато менше.
Таким чином, виходить, що головною причиною подорожчання водопостачання стане все-таки не зростання тарифів на електроенергію, а збільшення мінімальної заробітної плати, а також включення в тариф витрат на повірку лічильників. Водоканалам передбачається просто дати гроші на покриття витрат, які збільшилися.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ