Новини

Як вберегтися від меланоми


Під впливом ультрафіолету, спадковості або інших факторів, наші родимки можуть перероджуватись у злоякісні пухлини

Одною з найнебезпечніших є меланома. Протягом 1-го року після встановлення такого діагнозу вона може привести людину до смерті. 13го квітня в Україні проходить всеукраїнський день діагностики меланоми в рамках проекту Євромеланома, учасниками якого є 30 європейських країн по всьому світу.
 
Цього року день меланоми в Україні проводиться вже дев’ятий раз. Статистика свідчить, що меланома є найбільш поширеним видом онкології в Україні після раку молочної залози. В минулому році обстеження пройшли 862 українця, серед яких діагностували 7 меланом та 22 випадків раку шкіри.
 
Перед початком літнього сезону, коли людина отримує найбільшу дозу ультрафіолету, кожен повинен освідомлювати ризики переродження родимок. Адже наслідки можуть привести до того, що навіть родимка, яка присутня у вас з дитинства, згодом становитиме смертельну небезпеку.
 
За 8 років проведення всеукраїнського дня меланоми смертність від цієї хвороби по всій країні змін зменшилась на 6 відсотків. Лікарі впевнені, що вже за 5 років цілком реально зменшити показник смертності ще на 20 відсотків.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ