Новини

Зміна міністрів


Коли рік тому Гройсман після довгих поза кадром переговорів таки змінив Арсенія Яценюка на посаді голови уряду, йому в спадок дістався вельми розхристаний Кабмін

Останній фактично на двох поділили між собою дві фракції так званої коаліції – Блок Петра Порошенка і Народний фронт. Розподіл портфелів між президентом і екс-прем’єром Яценюком був основною умовою номінального збереження коаліції, чийого розвалу так побоюються дві найбільші фракції в парламенті. 
 
 В уряді залишилися міністр внутрішніх справ Арсен Аваков  і міністр юстиції Павло Петренко. Крім того, за квотою Народного фронту в Кабмін потрапив міністр екології Остап Семерак   та міністр інфраструктури Володимир Омелян  , з яким у Гройсмана відразу не заладилася робота. До квоти Народного Фронту варто віднести і Лілію Гриневич  , котра зайняла пост міністра освіти, і колишнього члена команди Тимошенко – Ігоря Жданова Останній зберіг за собою крісло міністра молоді та спорту.
 
Залишилися на своїх постах міністр закордонних справ Павло Клімкін  , міністр оборони Степан Полторак  і міністр інформполітики Юрій Стець, чиє призначення особисто лобіював президент. За квотою БПП зайняли посади в уряді перший віце-прем’єр-міністр економічного розвитку Степан Кубів  , віце-прем’єр-міністр з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр з соціальних питань Павло Розенко, який в минулому уряді займав пост міністра соціальної політики, віце -прем’єр, міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко, міністр фінансів Олександр Данилюк, міністр аграрної промисловості «ударівець» Тарас Кутовий, міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, якого, за неофіційною інформацією, на цю посаду просував соратник президента Ігор Кононенко, міністр культури Євген Нищук і міністр з питань окупованих територій і тимчасово переміщених осіб Вадим Черниш.
 
Не залишився осторонь від призначень і сам Гройсман. Прийшовши на пост прем’єр-міністра України, він поспішив призначити в уряд своїх людей. Зокрема, міністром кабінету міністрів став Олександр Саєнко, міністром соціальної політики – Андрій Рева. Ще одна людина від прем’єра – це віце-прем’єр Володимир Кістіон.
І якщо зі «своїми» міністрами, робота у прем’єра пішла злагоджено, то зі ставлениками інших фракцій робота не задалася. Так, можна згадати, як Гройсман в розмові з віце-прем’єром Геннадієм Зубко перейшов на ненормативну лексику. Такий публічний прояв емоцій став лише відображенням внутрішніх негараздів між чиновниками. Не склалися стосунки у глави уряду і з міністром інфраструктури Омеляном, ставлеником команди Яценюка, у якого Гройсман забрав з підпорядкування «Укрзалізницю». А в конфліктах Омеляна з главою УЗ Войцехом Балчуном прем’єр регулярно стає на сторону поляка. 
Втім, Омелян і сам погрожував піти у відставку, коли був незадоволений призначенням в міністерстві «прирученого» держсекретаря, але так і не виконав свою обіцянку. А враховуючи, що на крісло міністра інфраструктури, за неофіційною інформацією, накинула оком Радикальна партія, чия підтримка буде так важлива коаліції при голосуванні за звіт уряду Гройсмана, можна прогнозувати, що Омелян може незабаром звільнити своє місце.
 
Невирішеною ситуація залишається і з в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, яка за неофіційною інформацією, збирається у відставку в найближчі місяці. Хоча сам Гройсман нещодавно заявив, що виступає за її призначення міністром. 
Що стосується самого Володимира Гройсмана, то йому не пророкують звільнення ні в експертних, ні в політичних колах. Так що слід припустити, що своє політичне майбутнє він забезпечив ще на рік. Чого не скажеш про інших міністрів.На думку Політичного експерта Руслана Бортніка, висока ймовірність, що частина членів уряду втратить свої місця вже в період з травня по липень цього року. 

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ