Новини

Революція французької політики


Макрон лідирує в рейтингах, але святкувати перемогу поки рано

Соціологія пророкує Еммануелю Макрону перемогу в другому турі з результатом близько 60% за нього і близько 40% – за Марін Ле Пен. Однак істотний «резерв» майже в 20% може бути скорегованим в разі низької явки виборців. Директор Київського Центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський вважає, що перемога екс-міністра економіки Франції Еммануеля Макрона – «найбільш ймовірна, втім вона не завершує кризу європейської еліти, а просто продовжує її»
Макрон – типовий представник європейської ліберальної еліти, переконаний, що економіка найкраще функціонує в умовах свободи дій. Ле Пен не стільки лібералка, скільки націоналістка. Так, в разі перемоги, Ле Пен здатна почати процес виходу Франції з НАТО і провести референдум щодо членства в Євросоюзі. Вона обіцяє зайнятися відновленням прикордонного контролю і змінить політику щодо іммігрантів. Сильним пунктом її програми є вихід з Єврозони.
 
39-річний самовисуванець Макрон, на думку експертів, не менше проявив себе популістом. Він спробував поєднати в своїй передвиборчій риториці ідеї, як соціалістів, так і консерваторів. Він привернув на свій бік сексуальні і етнічні меншини, виступаючи також за мультикультуралізм. Макрон підтримав політику «відкритих дверей» для іммігрантів, чим явно догодив канцлеру Німеччини Ангелі Меркель. Втім сказати однозначно хто із кандидатів «більш вигідний» Україні не можна. Політологи наголошують, після виборів наші стосунки з Францією вже не будуть такими тісними. І цьому є декілька причин. 
Віднайти в особі Макрона чи Ле Пен проукраїнського політика також не зможемо. Політичний експерт Олександра Решмеділова вважає,що українська сторона нічого не зробила для того, аби майбутній президент був лояльним до нашої країни. Нагадаємо, новий президент Франції буде обраний в неділю, 7 травня.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ