Справа Стерненка: активісти пікетують засідання з'їзду суддів України в Києві (відео)

09:59 09.03.2021

У Києві 9 березня відбувається XVIII черговий з’їзд суддів України, де планується розгляд питання про обрання нових членів Вищої ради правосуддя. З цієї нагоди активісти, обурені вироком про ув’язнення Стерненка, влаштували акцію «Ні з’їзду судівської нечесті», пише aspi.

Головною метою акції є вимога відтермінувати з’їзд суддів до моменту зміни правил добору членів Вищої ради правосуддя і Конституційного суду України. Мітингувальники наголошують, що саме через недоброчесність українських суддів у країні відбувається правове свавілля, відсутність справедливості та абсурдні вироки.

Активісти наголошують, що у випадку, якщо система добору членів ВРП та КСУ не зміниться, «суддівська мафія» і надалі віддалятиме Україну від цивілізованого світу та братиме її громадян у свої заручники.

Також протестувальники підкреслюють, що ті судді, які обиратимуть нових керівників судової системи, раніше, у часи Майдану, ухвалювали рішення проти невинних учасників протестів та здійснювали інші неправомірні дії.

Зауважимо, що на посаду членів Вищої ради правосуддя претендують 34 особи, серед яких — кандидати, які не набрали достатньої кількості балів при перевірці знання українського законодавства, та які є підсудними Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, Приморський райсуд Одеси 23 лютого оголосив вирок екслідеру Одеської обласної організації «Правого сектора» Сергію Стерненку – сім років та три місяці позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Суд назвав активіста винним у скоєнні трьох злочинів: розбійний напад, викрадення людини, незаконне зберігання вогнепальної зброї. Сам Сергій Стерненко заперечує причетність до інкримінованих злочинів.

У пʼятницю, 5 березня, активіст подав апеляцію на вирок суду у справі про викрадення депутата місцевої ради від партії «Родина».

Під парканом резиденції Зеленського 8 березня відбувся мітинг на підтримку Стерненка.

LIVE
Телепрограма
19:30
Правда тижня
19:57
Прогноз погоди
20:00
Valevska SHOW
21:30
Світ кіно
Чи потрібно Україні прагнути в НАТО?
Щороку Росія погрожує великою війною Україні. Президент Володимир Зеленський заявив, що єдиною гарантією безпеки для нас буде вступ до НАТО. Деякі країни Альянсу висловлюють підтримку таких прагнень, однак ряд експертів говорить про малоймовірність прийняття України до НАТО та лякають тим, що це ще більше спровокує Кремль.
COVID-19 Україна
Хворих: 1 946 510
Нових випадків: 10 282
Одужало: 1 482 079
Померло: 39 786
Протестовано: 8 942 671


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 (багатоканальний)
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook