Вчені запропонували лікувати Covid-19 препаратом від подагри

01:33 12.09.2021

Американські вчені з'ясували, що ліки від подагри - пробенецид - може використовуватися для боротьби з інфекцією SARS-CoV-2, що викликає Covid-19, а також з іншими поширеними і смертоносними респіраторними вірусами на кшталт RSV і грипу, оскільки володіє потрібними для цього противірусними властивостями . Стаття про це опублікована в журналі Scientific Reports.

Віруси розмножуються, змушуючи власні клітини людини реплікувати і виробляти все більшу кількість нових вірусних частинок. Пробенецид блокує цей процес реплікації, не даючи вірусу заражати клітини людини.

В ході клінічної перевірки на тварин у фармацевтичній компанії TrippBio було продемонстровано, що препарат може діяти і як профілактичний засіб ще до появи вірусу, і як ліки вже після зараження SARS-CoV-2 та грипом. Препарат також довів свою ефективність в боротьбі з RSV in vitro, однак дослідження in vivo (тобто на живих організмах) тривають.

Крім запобігання захворювання ще до його початку, пробенецид може підвищувати ефективність інших методів лікування. Він уже використовується спільно з деякими антибіотиками, тому можливо, що ці ліки зможуть працювати і в поєднанні з іншими методами лікування Covid-19.

Зараз дослідники намагаються з'ясувати, яка доза пробенецида буде найоптимальнішою для боротьби з вірусами у людей, і планують почати клінічні випробування препарату протягом року.

Пробенецид - це ліки, вже схвалені FDA, що дозволяє уникнути необхідності проходити процедуру реєстрації. Перепрофілювання вже схвалених ліків для вирішення нових проблем - досить поширене явище. Наприклад, ремдесивір спочатку призначався для боротьби з вірусом Ебола, проте тепер він використовується і в боротьбі з коронавірусом. Препарат присутній на ринку вже більше 40 років, широко доступний в США і володіє мінімальними побічними діями, проте використовувався він в основному для лікування подагри.

LIVE
Телепрограма
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
13:30
ТОП 10 вражаючих фактів
14:00
Документальний серіал
15:00
7 чудес України. Паланок
15.00
Новини
15:12
Прогноз погоди
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 379 483
Нових випадків: 9 058
Одужало: 2 240 388
Померло: 55 424
Протестовано: 12 633 853


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook