Чи можна примушувати людину вакцинуватися від Covid-19? Суд оголосив вердикт

22:01 12.09.2021

Комінтернівський районний суд Одеської області не побачив складу адміністративного правопорушення у діях трьох вояк, котрі відмовився отримувати щеплення від Covid-19. Про це повідомляє «Главком».

Згідно з наказом Головнокомандувача Збройних Сил України від 15 липня 2021 року №189, було визначено кінцеві терміни вакцинації від Covid-19 особового складу Збройних Сил України – до 25 липня 2021 року. На виконання цього наказу командир військової частини А1032 видав свій наказ, яким було визначено 18 липня – дату проведення вакцинації особового складу. При цьому троє військовослужбовців (оператор групи радіоперешкод, понтонер відділення плавальних інженерних машин і сапер взводу інженерної розвідки) відмовилися від щеплення.

На кожного з військових складено адмінпроктоли, де вказано, що вони не виконали наказ командира військової частини, знехтували військовою дисципліною, що могло спричинити розповсюдження інфекційної хвороби Covid-19 або передачу захворювання співслужбовцям, що може спричинити смерть людини.

Суд окремо розглянув кожен випадок і виніс єдине рішення – відмова від вакцинації є правом громадянина.

«Наразі розгорнута державна програма з вакцинації населення України від короновірусної хвороби Covid-19, вакцинація проводиться на фундаменті її добровільності. Держава Україна не прийняла спеціальних законів щодо обов`язкової вакцинації громадян, оскільки це є дискусійним питанням, що торкається основних прав та свобод людини закріплених в Конституції України. Державою створюються умови для заохочення громадян до щеплень, а саме проведення роз`яснювальних інформаційних компаній, надання інформації щодо існуючих вакцин їх клінічних досліджень, їх відповідності критеріям ефективності та безпеки, досвіду вакцинації в інших країнах. Примушування людини до вакцинації у вигляді видачі розпорядчих документів обов`язкового характеру в тому числі наказів, суд вважає протиправним», – сказано у постанові.

Як повідомляв «Главком», раніше суд дозволив мінісерству охорони здоров’я не розголошувати угоди про закупівлю вакцини від Covid-19.

Крім цього, Господарський суд Києва частково задовольнив позов державного підприємства «Медичні закупівлі України» до приватного акціонерного товариства «Лекхім» (Київ) і постановив стягнути 684,2 тис. грн пені за порушення контракту та 9,7 тис. грн судового збору. Гроші стягують за прострочення першої поставки китайської вакцини CoronaVac.

LIVE
Телепрограма
12:45
Україна. Історія щодня
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
13:30
ТОП 10 вражаючих фактів
14:00
Документальний серіал
15:00
7 чудес України. Зба
15.00
7 чудес України. Збараж
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 355 805
Нових випадків: 5 159
Одужало: 2 233 573
Померло: 55 056
Протестовано: 12 515 008


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook