Зеркаль пояснила, чому анонсований запуск «Північного потоку – 2» це фейк

10:38 15.09.2021

Радниця міністра енергетики України та ексзаступниця глави МЗС Олена Зеркаль вважає, що заяви Росії про терміни запуску газопроводу «Північний потік – 2» є далекими від реальності. Про це вона написала у своєму блозі.

Так, Зеркаль нагадала про плани «Газпрому» розпочати експлуатацію газопроводу вже з жовтня по першій нитці, а з грудня – по обох.

«Це версія, яка дуже подобається російським можновладцям та розкручується у ЗМІ, є далекою від реальності. Так само, як і позиція «Газпрому», який продовжує вдавати, що європейські правила до нього не застосовуються, незважаючи на рішення німецького регулятора та суду», – зазначила Зеркаль.

Вона підкреслила, що запуск «Північного потоку – 2» неможливий без сертифікації Nord Stream 2 AG як незалежного оператора газотранспортної системи, і «усі спекуляції на кшталт «запустимо уже» не мають ніякого сенсу».

Зеркаль зазначила, що починаючи з 8 вересня у німецького регулятора (BnetzA) є чотири місяці для розгляду заявки і підготовки звіту, тобто кінцевий термін – 8 січня 2022 року. Далі регулятор передає звіт Єврокомісії, яка має два місяці для власного висновку і ще додатково два місяці, якщо це знадобиться. Початок роботи «Північного потоку – 2» без дозволів призведе до застосування санкцій до нього, наголосила Зеркаль.

Також «Північний потік – 2» повинен пройти внутрішню перевірку на попереднє введення в експлуатацію, тривалість цього етапу – до трьох місяців.

«Правда є ще одне «технічне» питання. До моменту фізичного запуску газу по трубі ця труба повинна отримати сертифікат безпеки незалежного міжнародного сертифікатора. Nord Stream 2 AG відмовляється коментувати, яка сертифікаційна компанія обслуговуватиме «Північний потік – 2», і чи залучена ця компанія до процесу попередньої перевірки. Тривалість етапу – від одного місяця до одного року», - додала Зеркаль.

Вона підкреслила, що «як не крути кубика, а заяви про повноцінний запуск проєкту 1 жовтня дещо переоцінені».

Радниця міністра енергетики України також повідомила, що 14 веренся зустрілась з Андреасом Файхтом, держсекретарем Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини, який запевнив, що газопровід не буде запущено в комерційну експлуатацію до завершення сертифікації.

Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Росія вже почала використовувати газопровід «Північний потік-2» як зброю проти України.

Нагадаємо, російський газовий монополіст «Газпром» оголосив про завершення будівництва газопроводу «Північний потік – 2». Роботи закінчені 10 вересня.

До слова, Коболєв розповів, як зупинити «Північний потік – 2».

Як повідомлялося, Офіс Зеленського відреагував на добудову «Північного потоку – 2».

LIVE
Телепрограма
15:20
Без коментарів
15:30
ТОП 10 вражаючих фактів
15:45
ТОП 10 вражаючих фактів
16:00
Документальний серіал
17:00
Новини
17:12
Прогноз погоди
17:15
Україна. Історія щодня
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 379 483
Нових випадків: 9 058
Одужало: 2 240 388
Померло: 55 424
Протестовано: 12 633 853


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook