Німецькі ЗМІ зазначають, що за політичні рішення у справі Медведчука в першу чергу відповідати доведеться суддям

14:45 15.09.2021

Як показує практика, суддям, які беруть участь у гучних політичних процесах, метою яких, по суті, є усунення того чи іншого політичного опонента чинної влади, неминуче доводиться відповідати за це перед законом. Не виняток і кримінальне переслідування голови політради партії "Опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука. Про це пише німецьке Інтернет-видання, присвячене подіям в Україні Ukraine Nachrichten.

У публікації наголошується, що сумна історія судді Миколи Чауса або ж Родіона Кірєєва – це урок всім суддівським, прокурорським та іншим представникам правоохоронної системи. Причому, на думку автора статті, Кірєєв, який засудив в 2011 році до 7 років в'язниці лідера партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко і подався в перегони відразу після Євромайдану в 2014 році, на відміну від судді Чауса, ще легко відбувся.

«І це стосується всіх гучних політичних справ, починаючи зі справи Віктора Медведчука, яка розглядається в Печерському суді міста Києва. Скажімо, адекватний суддя повинен був давно зробити висновок, що ця справа виключно політична, раз десятки співробітників СБУ і ОГП за 6 з гаком місяців не знайшли жодного мінімально переконливого докази проти Медведчука», – уточнюється в статті.

Тому, на думку німецького медіаресурсу, і суддя Світлана Волкова, яка виносила останнє рішення про продовження домашнього арешту Медведчуку, і всі правоохоронці, причетні до гучного політичного процесу проти Медведчука, «повинні зробити висновки, що участь у політичних репресіях ніяких бонусів їм не принесе».

Нагадаємо, 20 серпня генеральний прокурор Ірина Венедиктова оголосила про завершення досудового розслідування за звинуваченням Віктора Медведчука в державній зраді.

31 серпня Медведчуку було вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці, так як, на думку прокурора, в ході ознайомлення з матеріалами кримінального провадження політик може їх знищити.

2 вересня Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення, залишивши Віктора Медведчука під домашнім арештом до 31 Жовтня.

Політик підкреслив, що, так як домагатися правосуддя в Україні немає ніякого сенсу, він відмовляється від подачі апеляції і буде оскаржувати це рішення в міжнародних інстанціях.

«У ситуації, що склалася, в умовах злочинного тиску влади на суд, в черговий раз продовжив мені домашній арешт, я прийняв рішення відмовитися від подачі апеляції і перенести юридичну боротьбу з питання незаконного обрання мені запобіжного заходу в Європейський суд з прав людини, де мої скарги вже прийняті до розгляду. Я твердо переконаний, що ті, хто руйнує систему правосуддя України, ті, хто під тиском влади приймає неправомірні рішення, будуть покарані, оскільки вони руйнують державні інститути і зневажають конституційне право громадян на захист від незаконних дій влади», – сказав Віктор Медведчук.

LIVE
Телепрограма
15:15
Україна. Історія щодня
15:20
Без коментарів
15:30
ТОП 10 вражаючих фактів
15:45
ТОП 10 вражаючих фактів
16:00
Документальний серіал
17:00
Новини
17:12
Прогноз погоди
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 379 483
Нових випадків: 9 058
Одужало: 2 240 388
Померло: 55 424
Протестовано: 12 633 853


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook