Підприємство на Луганщині понад два роки фінансувало терористів «ЛНР»

16:55 15.09.2021

У Луганській області Служба безпеки України виявила підприємство, яке фінансувало окупаційну адміністрацію «ЛНР». Власники підприємства заплатили в «бюджет» окупаційної влади майже 19 млн російських рублів (близько 260 тисяч доларів), повідомляє пресслужба СБУ.

«Служба безпеки України в Луганській області задокументувала і заблокувала масштабну схему фінансування окупаційної адміністрації «ЛНР». Зловмисники заплатили в «бюджет республіки» майже 19 млн російських рублів, отриманих від незаконної торгівлі продуктами харчування», – йдеться в повідомленні.

Слідчі встановили, що у 2015 році підприємство перереєстрували в «ЛНР» і власники почали працювати за правилами окупантів. Серед фігурантів виробництва є колишній «заступник міністра промисловості і торгівлі ЛНР», директор і двоє топ-менеджерів підприємства.

Також було встановлено, що на початку окупації Донбасу завод припинив свою роботу, і щоб відновити виробництво, ділки завозили обладнання та харчові інгредієнти з неокупованої України.

«Для цього вони використовували механізм так званого «перерваного транзиту»: необхідні товари поставлялися з України покупцям у країнах Балтії, які в свою чергу перепродували їх «партнерам» на Закавказзі», – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що вантажі прямували транзитом через Росію кінцевим споживачам, проте насправді через неконтрольовану ділянку російсько-українського кордону товар завозили в тимчасово окуповану територію Луганської області, де після готова продукція збувалася в ОРДЛО і Росії.

За даними СБУ, завод діяв 2,5 роки і весь цей час поповнював «бюджет окупантів».

Чотирьом організаторам схеми повідомили про підозру за ч. 4 ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України в порушення порядку встановленого Конституцією України, вчиненого організованою групою осіб та у великому розмірі) Кримінального кодексу України. Вони оголошені в розшук.

LIVE
Телепрограма
15:12
Прогноз погоди
15:15
Україна. Історія щодня
15:20
Без коментарів
15:30
ТОП 10 вражаючих фактів
15:45
ТОП 10 вражаючих фактів
16:00
Документальний серіал
17:00
Новини
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 379 483
Нових випадків: 9 058
Одужало: 2 240 388
Померло: 55 424
Протестовано: 12 633 853


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook