Covid-19 може спровокувати епідемію іншої хвороби

04:11 17.09.2021

Після епідемії іспанського грипу в Європі почали виявляти велику кількість пацієнтів з незвичайним захворюванням, яке викликало важку летаргію, нервові розлади, а також головні болі і сплутаність свідомості. Хворобу стали іменувати летаргічним енцефалітом, і від нього постраждали понад 1 млн осіб. Про це пише Daily Mail.

Експерти пояснюють, що вірус потрапляв у мозок, що і ставало причиною неврологічних проблем. Вчені побоюються, що подібна картина може повторитися і з пандемією коронавірусу.

Причому фахівці звертають увагу, що в окремих випадках Covid-19 може впливати на мозок. Саме з цим пов’язують один з найпопулярніших симптомів зараження коронавірусною інфекцією – втрату нюху і смаку.

Китайським дослідникам за допомогою експериментів над макаками-резус вдалося підтвердити, що коронавірус використовує такий шлях до мозку. Вчені ж з Саутгемптонського університету заявляють при цьому, що однією лише втратою нюху справа не обмежується.

За їхніми словами, коронавірус здатний викликати і психічні проблеми. За інформацією дослідження, серед 267 пацієнтів із Covid-19 у 11% був делірій, у 9% – психоз і запалення мозку, а ще у 7% різного роду енцефалопатії – захворювання мозку, які впливають на його роботу або структуру.

Нагадаємо, британські та американські вчені заявили про вплив коронавірусу на психічне здоров'я. Відзначається, що кожен третій, хто перехворів на Covid-19 страждає від нервового чи психічного розладу через шість місяців після зараження.

Також стало відомо, що чимало літніх людей через карантин втратили упевненість в собі і не можуть впоратися з домашніми обов'язками самі.

LIVE
Телепрограма
19:30
Новини
19:57
Прогноз погоди
20:00
Світ кіно
22:00
Valevska SHOW
00:00
Новини. Підсумки дня
00:28
Прогноз погоди
00:30
Світ кіно
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 679 185
Нових випадків: 18 912
Одужало: 2 344 799
Померло: 61 843
Протестовано: 13 709 705


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook