Британська газета Independent розкритикувала Україну за санкції проти ЗМІ і переслідування Медведчука

14:35 24.09.2021

Як мінімум три українських парламентарії, включаючи народного депутата, голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука, а також кілька інтернет видань і три загальнонаціональних телеканали піддалися в Україні дії позасудових санкцій. Такі дії української влади - це прямий шлях до авторитаризму.

Про це йдеться в публікації провідної британської газети Indepepndent.

Британське видання повідомляє, що в даний час санкції застосовуються до трьох депутатів Верховної Ради і кількох ЗМІ, серед яких сайт Strana.ua з 24,5 мільйонами відвідувань на місяць і три загальнонаціональних телеканали «" 112 Україна", ZIK і NewsOne.

"Все це відбувається без судового рішення або акту парламенту: "санкції" не слідують рішенням суду – вони фактично їх замінюють, – підкреслює Independent. - В Україні їх відразу відключають від мовних мереж, а їх сайти блокують. Судовий захист у всіх існуючих справах виявляється неефективним, досі жодне подібне рішення не було скасовано судами".

У публікації також наголошується, що безперечно Україна має право захищати свої національні інтереси, але політики і телеканали, що знаходяться під санкціями, можуть притягуватися до відповідальності тільки в рамках чинного законодавства, інакше Україна перетвориться на авторитарну державу.

Нагадаємо, 20 серпня генеральний прокурор Ірина Венедиктова оголосила про завершення досудового розслідування за звинуваченням Віктора Медведчука в державній зраді.

31 Серпня Медведчуку було вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці, так як, на думку прокурора, в ході ознайомлення з матеріалами кримінального провадження політик може їх знищити.

2 вересня Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення, залишивши Віктора Медведчука під домашнім арештом до 31 Жовтня.

Політик підкреслив, що так як домагатися правосуддя в Україні немає ніякого сенсу, він відмовляється від подачі апеляції і буде оскаржувати це рішення в міжнародних інстанціях.

«У ситуації, що склалася, в умовах злочинного тиску влади на суд, в черговий раз продовжив мені домашній арешт, я прийняв рішення відмовитися від подачі апеляції і перенести юридичну боротьбу з питання незаконного обрання мені запобіжного заходу в Європейський суд з прав людини, де мої скарги вже прийняті до розгляду. Я твердо переконаний, що ті, хто руйнує систему правосуддя України, ті, хто під тиском влади приймає неправомірні рішення, будуть покарані, оскільки вони руйнують державні інститути і зневажають конституційне право громадян на захист від незаконних дій влади», – сказав Віктор Медведчук.

LIVE
Телепрограма
17:10
Героїчне минуле
17:12
Прогноз погоди
17:30
Світ кіно
19:30
Новини
19:57
Прогноз погоди
20:00
Світ кіно
20:30
Світ кіно
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 660 273
Нових випадків: 15 579
Одужало: 2 337 194
Померло: 61 348
Протестовано: 13 642 447


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook