Лікар-священик УПЦ Ростислав Валіхновський поділився правилами справжньої молитви

15:08 24.09.2021

Справжня молитва є працею, яка не повинна бути тягарем, а навпаки - повинна бути в радість

Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на news.church.ua, про це розповів заслужений лікар України, протоієрей Ростислав Валіхновський у новому випуску проекту «Духовний імунітет», пише znaj.ua.

«Завжди людина, яка трудиться з радістю, надихає та спонукає нас до життєдайної наснаги. Коли труд для людини не є тягарем, то для оточуючих він «звучить» наче пташина пісня, що заспокоює душу і розум. Тією «пташиною піснею» - радісною, корисною, натхненною - має стати наша молитва. Звісно, для сучасної людини тривала молитва є надподвигом. Не дарма святитель Димитрій Ростовський радив: “Краще молитися коротко, але часто”», - пояснив отець Ростислав.

Священник порадив сучасним християнам бути уважними та постійними у молитві.

«Передусім, закарбуймо у свідомості: молитву - навіть надкоротку і надпросту -треба завжди говорити сконцентрованно, уважно, щиро, розумно, тримаючи в голові, перед Ким ми стоїмо і до Кого звертаємо свої слова. Не кількість, а якість - ось що головне.

По-друге, важливо привчити себе до молитви постійної. Прокинулися вранці — піднесли ранкові молитви, поспішаємо на роботу в транспорті чи пішки - не лінуймося знову звернутися до Господа, дісталися робочого місця - просімо в Бога милості для своїх близьких і для себе, щоб наш труд був на славу Божу, добіг наш день кінця - проаналізуймо наші сьогоднішні слова і діла, покаймося і подякуймо Богу за цей день та попросімо допомоги у подоланні дня прийдешнього», - відзначив протоієрей Ростислав Валіхновський.

Він звернув увагу, що кожна нова молитва відкриває у душі «нові кімнати і нові закутки», які допоможуть глибше пізнати себе.

«Тільки завдяки справжній молитві й покаянню людина здатна побачити себе вповні - з усіма “мінусами” - та усвідомити, що її конче необхідне спасіння від нашого Спасителя», - підкреслив отець Ростислав.

Лікар-священник нагадав, що починатися вчитися вдумливій та щирій молитві потрібно якогомога раніше.

«Усе в житті треба робити вчасно. Так нас змалку вчать батьки, духівники, вчителі…Фізіологи та лікарі стверджують, що чим молодша людина, тим легше їй опанувати ту чи іншу навичку, а значить - тим більш успішною, а разом із тим і більш здоровою вона буде в майбутньому. Так побудована робота центральної нервової системи людини. Тому чим раніше ми почнемо працювати над власною молитвою, тим нам легше буде з часом - і врешті-решт, з Божою милістю, ми отримаємо дійсно великого і чудового друга - молитву, справжню молитву», - підсумував Ростислав Валіхновський.

LIVE
Телепрограма
17:00
Україна. Історія щодня
17:10
Героїчне минуле
17:12
Прогноз погоди
17:30
Світ кіно
19:30
Новини
19:57
Прогноз погоди
20:00
Світ кіно
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 660 273
Нових випадків: 15 579
Одужало: 2 337 194
Померло: 61 348
Протестовано: 13 642 447


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook