Вугілля з «Л/ДНР» на 1,5 млрд: суд арештував учасника масштабної схеми

15:08 24.09.2021

Печерський райсуд Києва арештував учасника схеми незаконної поставки вугілля з окупованих територій на 1,5 млрд грн, якому напередодні повідомили про підозру. Про це написала у Facebook генпрокурорка Ірина Венедіктова.

«Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання прокурора щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 500 мільйонів гривень», – йдеться у дописі.

Генпрокурорка уточнила, що правоохоронці проводять слідство у справі за фактом організації громадянами України поставок вугілля з тимчасово окупованих територій за кошти державних підприємств.

За її словами, злочини відбувались наприкінці 2014 – на початку 2015 років за участю вищих представників влади Російської Федерації, які були зацікавлені в економічному розвитку терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».

Метою було ослаблення державної та економічної безпеки нашої держави і отримання більш широких можливостей для втручання у внутрішні справи України.

Особі, яка забезпечувала поставки вугілля з тимчасово окупованих територій та створювала умови для укладання державним підприємством України прямих контрактів з терористичними організаціями «ЛНР» та «ДНР», повідомлено про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій.

За даними слідства, ця особа, тривалий час пов’язана із вугільним бізнесом, була однією з ключових зв’язних ланок схеми – він безпосередньо вів перемовини з представниками терористів, контролював завантаження вагонів, звітував «кураторам» цього процесу з українського та російського боку.

«Цілком очевидно, що питання постачання вугілля з окупованих територій контролювалися на дуже високому рівні і не могли жити самостійним життям без залучення або, якщо хочете, покровительства вищих чинів у правоохоронних органах. Хто давав відповідні інструкції цим правоохоронцям, взамін на що, за яких обставин – обов'язково встановить слідство», – написала Венедіктова.

Вона додала, що досудове розслідування триває, встановлюються всі учасники злочинної схеми.

До слова, ситуація з запасами вугілля на ТЕС покращується третій тиждень поспіль.

LIVE
Телепрограма
17:00
Україна. Історія щодня
17:10
Героїчне минуле
17:12
Прогноз погоди
17:30
Світ кіно
19:30
Новини
19:57
Прогноз погоди
20:00
Світ кіно
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 660 273
Нових випадків: 15 579
Одужало: 2 337 194
Померло: 61 348
Протестовано: 13 642 447


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook