Торгові площі та заклади харчування. На що перетворять відому «Літаючу тарілку» в Києві

15:40 24.09.2021

У будівлі Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації на Либідській площі, відомій як «Літаюча тарілка», можуть з’явитися торгові площі та заклади харчування. Це передбачено охоронним договором на будівлю, копію якого передав The Village один із засновників руху Save Kyiv Modernism Олексій Радинський.

Охоронний договір підписали Департамент охорони культурної спадщини КМДА та УкрІНТЕІ ще в серпні 2021 року.

Відповідно до документа, балансоутримувач (тобто інститут) зобов’язується використовувати будівлю для розміщення бібліотеки, музею, закладів харчування та торгівлі, а також адміністративно-офісних приміщень.

Також інститут має протягом 2021–2024 років відреставрувати будівлю та зробити «художнє освітлення фасадів».

Наразі під «Тарілкою» розміщений інформаційний стенд, де вказано, що будівлю планують реставрувати. Замовником виступає компанія Вагіфа Алієва «Альдо», яка орендує частину інституту.

Проєкт реставрації розробляла компанія «Капітел Стоун» архітектора Віталія Молочка. Але, як розповідав The Village Молочко, реставрацію ще не починали.

«Якщо інвестором до кінця цього року не будуть виконані умови договору оренди, а саме реставрація будівлі, то я думаю, що ми почнемо реставрацію самі з залученням зарубіжних фінансових донорів», – сказав виданню автор проєкту реставрації.

Будинок «Літаюча тарілка» був побудований 1971 року за проєктом архітекторів Флоріана Юр'єва та Льва Новикова. Він є яскравим зразком архітектури другої хвилі радянського модернізму.

У 2017 році стало відомо про плани перетворення київської «Літаючої тарілки» на складову торгівельно-розважального центру. Автор первинного проекту будівлі Флоріан Юр’єв виступив категорично проти такого рішення. У цьому його підтримала громадськість Києва, і проблема набула широкого розголосу. Як наслідок, представники майбутнього ТРЦ Ocean Mall пообіцяли не перетворювати «Літаючу тарілку» на вхідну групу до торгівельного центру, а також погодились на реалізацію авторського проекту відновлення «Літаючої тарілки».

У 2019 році в Києві презентували авторський проєкт оновлення «Літаючої тарілки».

У жовтні 2020 року Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації вніс Будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації на вул. Антоновича, 180 («Літаюча тарілка» на Либідській площі) до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини і направив відповідний наказ до Міністерства культури та інформаційної політики України

LIVE
Телепрограма
16:15
Документальний серіал
19:30
Новини
19:57
Прогноз погоди
20:00
Світ кіно
22:00
Valevska SHOW
00:00
Новини. Підсумки дня
00:28
Прогноз погоди
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 679 185
Нових випадків: 18 912
Одужало: 2 344 799
Померло: 61 843
Протестовано: 13 709 705


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook