Латвія запроваджує надзвичайну ситуацію через Covid-19

15:33 09.10.2021

Уряд Латвії оголосив надзвичайну ситуацію на три місяці через погіршення ситуації з коронавірусом. Починаючи з 11 жовтня, набувають чинності низка жорстких обмежень для боротьби з поширенням Covid-19. В основному вони стосуються невакцинованих, інформує портал національного телерадіомовлення LSM.

«Передбачається, що особи, які не щеплені або не перехворіли Covid-19, надалі зможуть відвідувати лише магазини з товарами першої необхідності, однак закриє їм доступ, наприклад, в торгові центри. Після перехідного періоду, який завершиться 18 жовтня, підприємства, які надають послуги громадського транспорту і отримують дотацію з державного або муніципального бюджету і займаються міжміськими пасажирськими перевезеннями, не надаватимуть пільги на проїзд особам, не щепленим від Covid-19», - йдеться у повідомленні.

Зауважують, поки це не відноситься до громадського транспорту Риги, оскільки система е-талона не дозволяє визначити, хто щеплений, а хто - ні.

За словами глави Держканцелярії Яніса Цітковскіса, без «ковід» -сертифіката люди зможуть відвідувати продовольчі магазини, аптеки, магазини товарів для гігієни, оптики, телекомунікації, пункти продажу преси та автозаправні станції. У таких місцях на одного відвідувача необхідно виділити 25 квадратних метрів.

Для магазинів, що працюють в так званому безпечному режимі - без допуску невакцинованих - на одного відвідувача повинно відводитися 15 квадратних метрів приміщень. На вихідних і в святкові дні в торгових центрах зможуть працювати тільки вже перераховані торговельні заклади. Також будуть доступні такі послуги, як ремонт взуття та хімчистка.

Кабінет міністрів також ухвалив, що всі співробітники публічного сектора повинні в обов'язковому порядку вакцинуватися від Covid-19. Починаючи з 15 листопада, виконувати службові обов'язки зможуть тільки працівники, щеплені від Covid-19 або ж перенесли це захворювання.

Прийнято рішення і про деякі обмеження для вакцинованих. Наприклад, на заходах в так званому «зеленому» режимі вводяться додаткові заходи безпеки - необхідно носити маски, дотримуватися дистанції, а також дотримуватись обмежень по числу учасників на конкретних заходах.

Скрізь, де це фізично можливо - і в публічному, і в приватному секторі - співробітникам рекомендується працювати дистанційно. Обмеження посилюються і в сфері освіти. Після оголошення надзвичайної ситуації школярі і продовжать вчитися очно - проте виключно в масках, які стають обов'язковими в приміщеннях. Обсяг роботи гуртків за інтересами буде істотно скорочено. Скринінг-тестування школярів буде проводитися раз на тиждень, а не раз на два, як зараз. Під час ЧС не проводитимуться заняття за інтересами поза школою, а також екскурсії та відвідування музеїв.

Під час НС будуть заборонені розважальні заходи в приміщеннях, в тому числі і в аквапарках, розважальних центрах та батутними парках.

Як повідомляли раніше, на тлі зростання захворюваності на Covid-19 в Україні Латвія змінила правила в'їзду для українців, додавши її до переліку країн, що несуть серйозний ризик для здоров’я населення.

Як відомо, від понеділка, 20 вересня, нещеплені туристи, які в'їжджають до Швейцарії, мають надавати негативний тест на коронавірус.

LIVE
Телепрограма
13:12
Прогноз погоди
13:15
ТОП 10 вражаючих фактів
14:00
Браво
15.00
7 чудес України. Збараж
15:12
Прогноз погоди
15:15
Україна. Історія щодня
15:15
Україна. Історія щодня
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 2 803 159
Нових випадків: 19 120
Одужало: 2 390 112
Померло: 64 936
Протестовано: 14 082 277


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 223 80 30 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook