На Херсонщині розпочалися суди через підкуп виборців

19:19 19.10.2021

На території Бериславського та Каховського районів Херсонської області триває передвиборча кампанія проміжних виборів народного депутата України в окрузі №184.

Як пише Hyser, перші порушення фіксують не лише спостерігачі громадської мережі Опора, а й правоохоронці. Так, за повідомленням ГУ Національної поліції у Херсонській області вже зареєстровано 32 порушення, серед яких 16 про незаконну агітацію та 8 - підкуп виборців.

Усі повідомлення, у тому числі інформацію в мережі Інтернет, пов’язані з можливим порушенням виборчого процесу поліцейські Херсонщини ретельно перевіряють.За даними фактами нині проводиться досудове розслідування семи кримінальних проваджень, які свідчать про підкуп виборців, перешкоджання здійсненню виборчого права, порушення порядку фінансування виборчої кампанії та хуліганство.А тим часом у суді вже зареєстровано позовну заяву щодо діяльності кандидата у народні депутати України від політичної партії "Партія Ігоря Колихаєва "НАМ ТУТ ЖИТИ" Лагути Геннадія Миколайовича. У заяві вимагають визнати протиправними дії кандидата, які полягають у наданні виборцям 02 жовтня 2021 року на території м.Берислав матеріальних цінностей у вигляді портативного зарядного пристрою (пауербанку), плазмового телевізору, старт-годинника, святкового феєрверку, що супроводжувалося згадуванням імені кандидата, назви партії, символіки партії.Окрім того, позивач вимагає встановити факт підкупу виборців кандидатом в народні депутати Геннадієм Лагутою, що відбувся 02 жовтня 2021 року на території м.Берислав.Такі порушення від Геннадія Лагути неодноразово фіксували і спостерігачі ГО «ОПОРА». Подібні «лотереї» відбулися і у селищі Нововоронцовка, під час святкового концерту розіграли електронну техніку.Як тоді зазначила радниця з юридичних питань Тетяна Юзвяк, в даній ситуації є всі підставі стверджувати, що відбувся саме агітаційний захід за кандидата: на сцені наявна символіка партії, яка висувала вказаного кандидата та містить банер з його зображенням, сам захід анонсувався він партії та кандидата, більше того сам кандидат виступив на цьому заході. Юристка вважає, що незважаючи на те, за рахунок чиїх коштів відбувалося таке вручення - чи благодійного фонду, чи політичної партії чи кандидата, саме поєднання агітації (в тому числі і згадування імені кандидата) з такою безкоштовною роздачею подарунків може мати ознаки непрямого підкупу виборців (частина 14 статті 74 Закону України “Про вибори народних депутатів України”).

LIVE
Телепрограма
02:30
Пряма розмова
03:00
Новини. Підсумки дня
03:28
Погода
03:30
Світ кіно
06:00
Гімн України
06:02
Україна. Історія щодня
06:10
7 чудес України. Збараж
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 3 501 955
Нових випадків: 3 059 741
Одужало: 88 519
Померло: 16 089 778
Протестовано: 4 478


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 333 60 15 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook