Обов'язкова вакцинація від Covid-19. Уповноважена з прав людини звернулась до уряду

17:26 22.11.2021

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з пропозицією розглянути питання щодо можливості дистанційної роботи для працівників та державних службовців, для яких вакцинація проти Covid-19 визначена обов’язковою, але з певних причин ці працівники відмовляються робити щеплення.

«З метою надання правової оцінки процедури відсторонення від роботи (виконання робіт) працівників і державних службовців, направлено запити до Міністерства економіки України, Державної служби України з питань праці», – йдеться у повідомленні

При цьому омбудсманкаа закликала громадян України убезпечити себе та своїх рідних від тяжких ускладнень від коронавірусу та «відповідально поставитись до проведення вакцинації проти гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

У своєму дописі у соцмережах Денісова наголосила, що «ніхто не може здійснювати політичного, соціального чи іншого тиску, а також дискримінації, у разі відмови від вакцинації». Таку цитату омбудсменка навела із резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

«Відповідно до вимог статей 4 та 12 Міжнародного пакту про економічні, соціальні й культурні права, держава може встановлювати тільки такі обмеження прав, які визначаються законом, визнає право кожної людини на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я та вживає заходи для повного здійснення цього права, включаючи ті, які є необхідними для запобігання і лікування епідемічних та інших хвороб і боротьби з ними», – зазначила Денісова.

Вона нагадала, що урядом та Міністерством охорони здоров’я України внесено зміни до низки нормативно-правових актів з питань, пов’язаних з обов’язковою вакцинацією проти Covid-19. Через це на адресу уповноваженого вже надійшло понад тисячу двісті звернень громадян, у яких порушуються питання щодо обов’язкової вакцинації.

Тим часом поштарі та залізничники потрапили до списку професій з обов'язковою вакцинацією. «З 9 грудня набуває чинності наказ про розширення переліку професій, для яких вакцинація є обов'язковою. Цього разу йдеться про працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; працівників установ та закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів; працівників підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави – «Укрпошта», «Укрзалізниця» та інші», – зазначив очільник МОЗ.

Як вже відомо, перша країна ЄС вводить обов’язкову ковід-вакцинацію для всіх. Ідеться про Австрію.

LIVE
Телепрограма
12:45
Україна. Історія щодня
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
13:15
ТОП 10 вражаючих фактів
15:30
7 чудес України. Лівідійсьий палац
16:15
Документальний серіал
19:30
Новини
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 3 450 341
Нових випадків: 2 972 192
Одужало: 86 532
Померло: 15 917 165
Протестовано: ​​11 960


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 333 60 15 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook