Міграційна криза. Експерт розповів, як Путін погрався Лукашенком

13:51 25.11.2021

Міграційна криза, яка виникла на польсько-білоруському кордоні, є частиною ширшого задуму з розхитування ситуації в регіоні. Таку думку висловив експерт з безпекових питань, директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь під час експертної дискусії «Міграційний шантаж Лукашенка: наслідки та подальші виклики», повідомляє «Главком».

«Для мене очевидно, що цю міграційну кризу організував не Лукашенко, бо Лукашенко не має таких ресурсів, зокрема, в нього немає такої агентурної мережі на Близькому Сході, щоб так швидко й ефективно організувати перекидання мігрантів до Європи, тому впевнений, що це операція Кремля й Лукашенко використовується тут, як інструмент. Звісно, він погодився на це і саме тому був втягнутий у цю авантюру», – відзначив експерт.

Самусь припустив, що кризові ситуації у регіоні, що виникали в останній період, пов'язані одним задумом.

«Якщо дивитися взагалі, що відбувається у нашому регіоні. Це й енергетична криза, яка, очевидно, створена Кремлем для досягнення успіху з «Північним потоком – 2», нарощування військової присутності Росії на кордонах України й демонстрації підготовки до проведення військових операцій різного рівня, так само і міграційна атака. Все це абсолютно формується за одним задумом і визначеними цілями якраз з Кремля», – сказав Самусь.

Експерт відзначив, що міграційна криза на польсько-білоруському кордоні – це один із комплексу заходів, мета якого наростити рівень суперечностей у регіоні та всередині ЄС.

«Знову ж таки виникають суперечності між Німеччиною та Польщею, між Німеччиною й іншими країнами ЄС, формується кілька груп в ЄС, які по-різному думають і про міграційну кризу, і про військову присутність, і про енергетичну кризу, тому думаю, що ця ситуація ще раз підкреслює важливість стійкості, яка досягається солідарністю, як в рамках ЄС, так і в рамках НАТО і регіону», – вважає Самусь.

Водночас мета фізичного потрапляння мігрантів на територію ЄС через Польщу не стояла.

«Для Кремля не принципово, чи прорвуться мігранти в ЄС, чи залишаться вони в Білорусі, чи підуть в Україну. Вони вже досягли своєї цілі, створивши напруження. Якщо вони залишаться у Лукашенка й почнуть штурмувати адміністрацію Лукашенка – Путін може йому допомогти у цій ситуації, ввівши ще й свої війська. Якщо вони підуть до Польщі – виникне криза між опозицією та правлячою партію», – пояснив експерт.

Зазначимо, упродовж минулої доби кількість спроб мігрантами незаконно перетнути білорусько-польський корон дещо збільшилася у порівнянні із попередніми днями.

Нагадаємо, 24 листопада на кордоні України з Республікою Білорусь розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція «Полісся». Вона координується Державною прикордонною службою України та проводиться спільно з силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими задіяними резервами.

Раніше повідомлялося, що, за словами польського прем’єра Матеуша Моравецького, потік мігрантів з Білорусі значно зменшився, ніж під час піку, який був місяць тому.

LIVE
Телепрограма
03:00
Новини. Підсумки дня
03:28
Погода
03:30
Світ кіно
06:00
Гімн України
06:02
Україна. Історія щодня
06:10
7 чудес України. Збараж
06:43
Прогноз погоди
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 3 501 955
Нових випадків: 3 059 741
Одужало: 88 519
Померло: 16 089 778
Протестовано: 4 478


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 333 60 15 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook