Міграційна криза. Лукашенко пошив у дурні біженців

19:55 25.11.2021

Регіон Курдистану став одним із джерел контрабандного переправлення мігрантів до Білорусі задля створення тиску на польсько-білоруському кордоні. Однак через кризу, яка поглибилася на Близькому Сході внаслідок пандемії, це створило запит, яким скористався білоруський диктатор Олександр Лукашенко. Про це під час трансляції «Главкома» «Міграційний шантаж Лукашенка: наслідки та подальші виклики» розповів журналіст Юрій Мацарський, який спеціалізується на близькосхідних темах.

«Якби ці люди (мігранти – ред.) не хотіли – нічого б не було, тому так співпало…Те, що відбувається зараз, коли ці схеми запрацювали – в кінці вересня та на початку жовтня – люди просто не розуміли, що таке Білорусь, не розуміли, що це максимально ворожа країна до Європейського союзу», – сказав Мацарський.

Журналіст розповів, що за його джерелами, організатори контрабандних перевозок із Курдистану видавали інформацію таким чином, щоб видати Білорусь за надійний транзитний маршрут, вимагаючи, при цьому за такі послуги, тисячі доларів.

Мацарський додав, що на території Курдистану – і з сирійського боку й на території Іраку – досі складна ситуація. До того ж контрабандні мережі, які були задіяні у масовому підвозі людей у Мінськ, давно були налагоджені.

Причиною цього, за його словами, слугували й гуманітарні проблеми внаслідок війни й пандемія, що поглибила кризу коронавірусу і призвела до закриття центрів біженців, що підштовхнуло тисячі людей в економічну прірву, чим і скористався Лукашенко.

«В них (в Курдистані – ред.) є цілі системи методів перекидання товарів і людей і для них раптово відкрилася Білорусь, через яку їм пообіцяли, що вони зможуть потрапити в Німеччину… Є також частина людей, які рятуються не від бідності, а від політичних переслідувань», – відзначив журналіст.

Також експерт розповів, як Путін вдало погрався Лукашенком.

На сьогодні ситуація на польсько-білоруському кордоні залишається напруженою (фото, відео). Кількість спроб незаконного перетину кордону мігрантами дещо зросла.

Нагадаємо, 24 листопада на кордоні України з Республікою Білорусь розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція «Полісся». Вона координується Державною прикордонною службою України та проводиться спільно з силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими задіяними резервами.

Раніше повідомлялося, що, за словами польського прем’єра Матеуша Моравецького, потік мігрантів з Білорусі значно зменшився, ніж під час піку, який був місяць тому.

LIVE
Телепрограма
12:45
Україна. Історія щодня
13:00
Новини
13:12
Прогноз погоди
13:15
ТОП 10 вражаючих фактів
15:30
7 чудес України. Лівідійсьий палац
16:15
Документальний серіал
19:30
Новини
Чи готові Ви вакцинуватись від Covid-19
Гарантовано восени кількість захворівших зросте. Чому я не роблю щеплення?
COVID-19 Україна
Хворих: 3 450 341
Нових випадків: 2 972 192
Одужало: 86 532
Померло: 15 917 165
Протестовано: ​​11 960


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 333 60 15 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook