Юлія Кириченко розповіла, як українцям прийти до політичної нації

11:33 29.11.2021

Юлія Кириченко, керівниця проєктів з питань конституційного права Центру політико-правових реформ, членкиня ради «Реанімаційного пакету реформ» розповіла, який шлях необхідно обрати українцям для якісної зміни Конституції, підвищення рівня довіри до неї та формування політичної нації в Україні.

Про це вона розповіла у програмі «Конституційна кухня» Геннадія Друзенка.

Кириченко прокоментувала тезу про те, що попри визначення народу єдиним джерелом влади в Україні, у нашого суспільства достатньо низький рівень довіри до Конституції, оскільки низькою була недовіра до парламентарів, які фактично затвердили цю Конституцію. На думку експертки, українському Основному закону необхідні якісні зміни.

«Взагалі-то, якщо ми маємо дотримуватися розділу 13, там вже не можна її міняти, якщо це комплексні зміни, без всеукраїнського референдуму. До речі, слава Богу, що тепер є нормальна процедура національного референдуму. І друге, я б взагалі говорила, що якби політики перейнялися цінністю Конституції та розуміли, що, очевидно, у них є конфлікт інтересів, пішли на установчі збори, а кінцевий етап – це референдум», - сказала Кириченко.

Експертка пояснила, що установчі збори – це спеціальний орган, створений виключно для того, щоб розробити Конституцію, після чого люди, які цим займалися, відмовляються назавжди займати будь-які державні посади. Це, додала вона, робиться для того, щоб вузьке коло людей не писало Конституцію «під себе».

«Це, як на мене, найкращий шлях. Він дасть можливість саме прийти до політичної нації, проговорити, залучити та показати, що ці люди працюють не заради своїх повноважень, а дійсно напрацьовують документ, який вони побачили, що хоче українське суспільство», - підкреслила Кириченко.

Politeka повідомляла, що Андрій Єрмолаєв розповів про сформовану нову структуру держави: мініатюрну імперію з внутрішнім колоніалізмом.

Також Politeka писала про те, що Рохов розповів про те, як дві моделі державного устрою можуть діяти в конкретних умовах.

LIVE
Телепрограма
19:15
Остання крапля
19:57
Прогноз погоди
20:00
Світ кіно
22:00
Світ кіно
Чи вакцинувались ви проти COVID-19?
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
COVID-19 Україна
Хворих: 3 946 202
Нових випадків: 3 601 952
Одужало: 99 738
Померло: 17 756 198
Протестовано: 32 393


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 333 60 15 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook