Лікарі назвали ознаки раку, які має знати кожен

05:58 15.01.2022

Завідувач відділення гінекологічної онкології в Інституті раку Маямі, доктор Джон Діаз радить звертатися до лікаря у разі, якщо помітили відхилення від нормальної для вашого організму роботи кишківника та сечового міхура. Запор або діарея можуть вказувати на безліч проблем зі здоров'ям, одна з яких – симптом раку.

За його словами, зміна сечовипускання, особливо почастішання, може бути пов'язана з раком сечового міхура або багатьма видами жіночого онкологічного захворювання.

Кров у сечі, як правило, є першою ознакою раку сечового міхура або нирок, але вона також є симптомом багатьох гінекологічних видів раку, таких як рак яєчників або піхви.

Вульва – це зовнішня поверхня жіночих статевих органів. Доктор радить звертати увагу її на зміни кольору або текстури шкіри, такі як висипання, виразки або бородавки. Свербіння, печіння або біль у ділянці вульви, які не проходять, можуть бути ознакою раку вульви.

Якщо людина, завжди дуже втомлена, – це ненормально. Доктор Діаз зазначає, що втома може бути симптомом онкологічного захворювання, адже ракові клітини споживають більшу частину енергії організму.

Раптова ненавмисна втрата ваги найчастіше відбувається у разі раку підшлункової залози, шлунка або легенів, але може спостерігатися і за інших видів раку.

За словами доктора медичних наук Джессі П. Хоутон, саме раптова втрата ваги є найбільш поширеним симптомом будь-якого типу раку. Цього може не бути, коли рак тільки починається, але це надзвичайно поширений симптом раку на пізніх стадіях.

Труднощі з випорожненням сечового міхура у чоловіків, слабкіший потік сечі, підтікання після сечовипускання, раптові позиви до сечовипускання, особливо вночі, може бути ознакою раку передміхурової залози. Він є однією із найбільш поширених причин смерті від раку для більшості чоловіків.

LIVE
Телепрограма
19:15
Остання крапля
19:57
Прогноз погоди
20:00
Світ кіно
22:00
Світ кіно
Чи вакцинувались ви проти COVID-19?
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
COVID-19 Україна
Хворих: 3 946 202
Нових випадків: 3 601 952
Одужало: 99 738
Померло: 17 756 198
Протестовано: 32 393


Форма зворотнього зв'язку
За допомогою форми зворотного зв'язку, ви зможете зв'язатися з нами, і задати будь-яке питання. Зверніть увагу на те, що ми зможемо відповісти тільки в робочий час.
Надіслати
Контакти
Адреса: 01133, Україна, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-А
Тел.: +38 (044) 333 60 15 ( багатоканальний )
Дистрибуція
Розповсюдження телевізійного контенту
dev@pravdatut.ua

Реклама
Виробництво і розповсюдження телевізійної та інтернет реклами
ads@pravdatut.ua

Партнерство
Трансляція контенту на некомерційній основі
partner@pravdatut.ua

Редакція
Повідомити про новину або подію
edition@pravdatut.ua
Практика
Якщо ви вирішили пройти практику на телебаченні
practice@pravdatut.ua

Іван Гришин
Генеральний директор
i@pravdatut.ua
Профіль Facebook

Марія Гричко
Шеф редактор
mg@pravdatut.ua
Профіль Facebook