Новини

Чому безпритульні собаки нападають на мешканців?

Останнім часом у соцмережах збільшилась кількість скарг від мешканців міста щодо агресивної поведінки та нападів безпритульних собак. Хто відповідальний за таку ситуацію у місті та що робити, коли ви постраждали від тварини – далі у матеріалі.

За минулі тижні у групах Броварів усоцмережах було кілька постів про те, що людей покусали безпритульні собаки. В коментарях писали, що особливо агресивно себе поводять зграї, які мешкають біля відділку поліції, в районі дитячої лікарні на вулиці Кірова та на бульварі Незалежності.

Ми поспілкувалися з жінкою, яка в своєму пості скаржилась, що її покусала собака на території інфекційного відділення дитячої лікарні Броварів: «Я лежала на лікуванні з дитиною у стаціонарі. Двері з нашого боксу виходять відразу надвір, де постійно чатує зграя собак, оминути їх ніяк не можна. Чому саме вони виявили агресію та напали – незрозуміло, ніякої негативної реакції не проявляла, до того ж пес напав на мене зі спини. Від значних ушкоджень мене врятували щільні штани, однак і їх тварина змогла прокусити, в результаті чого на нозі лишилась рвана рана.»

Потерпіла викликала поліцію та написала заяву, відправила запит у санепідемстанцію, звернулась зі скаргою в адміністрацію лікарні та міськвиконком. На момент написання статті, відповіді з жодної інстанції не отримано.

Ситуація особливо небезпечна тому, що собаки місцем дислокації обрали собі дитячу лікарню, а отже непередбачувана поведінка тварин загрожує безпосередньо пацієнтам лікарні – дітям.  Жінка спілкувалась з персоналом лікарні, які також побоюються цю зграю, і ходять подвір’ям з острахом, маючи на підхваті щось для захисту. Саме вони попросили її написати пост у соцмережі, адже собаки вже не вперше нападають і наразі ніхто нічого не робить та не несе відповідальності.

«Ситуацію з безпритульними тваринами у місті має контролювати КП «Благоустрій-Бровари». Якщо тварина напала на вас на території закладу, пишіть скаргу керівництву – вони мають зреагувати, це їхня територія.

Коли вкусила собака, необхідно обов’язково звернутись до лікаря для обробки рани. Найбільша небезпека в цьому випадку – зараження сказом від тварини. Лише лікар може об’єктивно оцінити ситуацію та призначити ефективне лікування», – розповіла Віра Товстоног, завідувачка Броварського районного відділу ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».

Безпритульні собаки – це один з наріжних каменів, які викликають багато суперечок у мешканців міста. Захисники тварин говорять, мовляв собаки не винні, що опинились на вулиці.  Добрі люди підгодовують та лікують їх, стверджуючи, що ніякої загрози вони не становлять. Але коли виникають ситуації агресивної поведінки тварин, є реальні постраждалі від нападів, з’являється острах за власну безпеку та безпеку своїх близьких. Є громадяни, які налаштовані вирішити цю ситуацію кардинальним способом, однак знищення тварин – вихід жорстокий та негуманний. Можливо, найліпшим варіантом було б облаштування притулку для вуличних собак, як пропонують деякі броварчани, однак зрозуміло, що для цього потрібно фінансування проекту та приміщення.

Здається, саме час міській владі перестати закривати очі на ситуацію з безпритульними тваринами на вулицях міста та прийняти рішення, яке дасть людям безпеку пересування. Наразі поки мешканці Броварів сперечаються у соцмережах, хто винен: собаки чи ті, кого вкусили, міська влада робить вигляд ніби нічого не відбувається. Але чи довго їм вдасться ховатися від реальних проблем?

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ