Новини

Чи був філіал «Чорнобиль-2» у Броварах?

Масова зброя, яка може впливати на мозок людей та створювати біороботів – одні з численних дослідів у психотронних центрах радянського союзу. За дослідженнями науковців, такого впливу можна було досягнути за допомогою направлення електромагнітних полів. Всі дії відпрацьовувались на двох загоризонтних радіолокаційних станціях – Красноярській та Чорнобильській. Недалеко від останньої розташовувалось військове містечко «Чорнобиль-2». Однією із філій засекреченого об’єкту в радянські часи, за твердженням фахівців, був Броварський радіопередавальний центр. Нині його діяльність хочуть відновити. Які досліди насправді проводили на станціях та чому хочуть відновити їхню діяльність, з’ясовували наші журналісти.

Психотронна зброя – міф чи реальність

Унікальна стіна висотою у 150 метрів та шириною близько одного кілометра із гігантськими антенами, так звана «Дуга» в чорнобильській зоні в радянські часи була під грифом «таємно». Серед основних завдань було відстежувати пуски міжконтинентальних балістичних ракет на відстані понад 2 тисячі кілометрів. Українські фахівці з’ясували, що на таких об’єктах радянські дослідники працювали над створенням психотронної зброї. «Вона здатна впливати на дуже великих відстанях на психіку людини. Також пригнічувати свідомість, шкодити фізичному стану здоров’я, може навіть призводити до летальних випадків», – розповів голова громадської організації «Альтернатива» Олексій Артемчук. Фахівці повідомляють, що таких центрів лише навколо Києва було аж п’ять та один поблизу столиці – у Броварах. Вони забезпечували так звану «підсвітку» – тобто посилення психотронного сигналу в місцях великого скупчення людей.

Ми вирішили дізнатись у провідних експертів чи справді існувала психотронна зброя у Броварському радіоцентрі. Серед них побутують різні думки. Фахівець в області впливу електромагнітного випромінювання на організм людини Родіон Архипов розповів, що на таких об’єктах виготовляли зброю масового знищення та проводили експерименти з маніпулювання людьми. Це все проводилось для того, щоб змінювати їхній психічний, біологічний стани та впливати на поведінку. Подібні експерименти проводилися не лише над окремими людьми, групами, а навіть над цілими країнами. Цікаво, що подібні речі почали втілювати в реальність з того моменту, коли почали використовувати електромагнітні хвилі. Одним із таких об’єктів, який міг управляти людьми в будь-якій точці земної кулі – немаловідома станція «Чорнобиль-2» та «Борей» у Броварах.

Нардеп Павло Різаненко пропонує відновити роботу радіоцентру

Народний депутат Павло Різаненко ініціює відтворення роботи радіоцентру. Уникаючи відвертих визначень, особливо щодо ролі Росії у війні на Донбасі, народний обранець аргументує необхідність радіоцентру боротьбою в інформаційній війні.

З  такою позицією не згодні фахівці: для сповіщення населення, нині є сучасні технології. Крім того, отримання сигналу на довгих хвилях навіть на сході країни, де йде війна, можливо лише за допомогою дуже давніх радіоприймачів, що здатні приймати цей діапазон. Такі нині залишились хіба що в музеях. Експерти бачать в діях депутата Павла Різаненка інший зміст, а саме, підготовку до виборів.

Яскравий приклад використання зброї масового впливу можна побачити на діяльності американських спецслужб. Саме там, у штатах, така система працює вже близько 20 років, яка є майже в кожній країні світу, каже Родіон Архипов. США використовують такі системи озброєння як ЛПАД. Застосовують в місцях демонстрацій чи масових порушень, аби дистанційно впливати на натовп, щоби припинити демонстрації, або ж розпочати заворушення.

Броварський радіопередавальний центр складався з двох веж-антен та десяти малих радіо-експериментальних веж. Висота найвищої складала 260 метрів. Він єдиний в Україні, який з радянських часів до 2009 року працював на довгих хвилях, покриваючи 95% території країни першою Програмою українського радіомовлення. В роботі використовував потужні радіолампи російського виробництва. Декілька років тому, після остаточної відмови Національної радіокомпанії України від послуг застарілого радіоцентру демонтували всі радіовежі та радіопередавач «Борей». Вже майже три роки непрацюючий радіопередавальний центр очолює помічник нардепа Олексій Скочко.

Використання сучасних технологій

Нагадаємо, декілька років тому демонтували всі радіовежі та передавальний центр. Ще за часи роботи Анатолія Антоненка на посаді гендиректора Концерну РРТ, держава не виділяла кошти на об’єкт. «Технічна будівля протікала. Дощі йшли і вся вода лилась на передавач. Тому передавати сигнал через нього неможливо. По-перше, обладнання технічно не придатне та застаріле, по-друге, сигнал ніхто не почує», розповів Анатолій Антоненко.

Чи може нині Броварський радіопередавальний центр виконувати функції цивільної оборони та передавати сигнал про небезпеку, за поясненнями ми звернулись до фахівця в галузі безпеки. Він повідомив, що з моменту включення цього передавача, до того часу поки він прогріється, згідно затверджених нормативів, проходило не менше ніж 30 хвилин. Тож допоки він прогріється, уже не буде кого рятувати. Відновлювати роботу технічно застарілого комплексу – це викидання грошей на вітер, каже фахівець в галузі безпеки. Всі ці дії схожі на саботаж, які можуть бути не тільки невиконанням певних завдань, але й спрямуванням економічних зусиль держави на безперспективні дії.

Для сповіщення населення нині є сучасні технології. Тож експерти запевняють, що інформувати про небезпеку можна за допомогою ґаджетів. Зокрема, Анатолій Антоненко, колишній генеральний директор Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення каже: «Чому б не задіяти мобільний зв’язок, смс-ки для оповіщення населення. Така система діє в Ізраїлі. Я думаю, що там розумні люди і вони знають, що роблять».

Летальні випадки внаслідок опромінення

Науковці встановили, що тіло людини поглинає радіохвилі, внаслідок чого виділяється тепло. У нервових закінченнях, що є провідниками, наводиться сторонній електричний струм, який уражає мозок. Пронизуючи організм, електромагнітне випромінювання пошкоджує живі клітини. Серед безлічі досліджень, науковці поки що не дійшли єдиного висновку, яка шкода від випромінювання найбільша, каже Сергій Путченко, завідувач лабораторії з фізичного практикуму київського університету. За тими невеликими даними, що потрапляють в пресу, літературу, вони досить таки обмежені. Але шкідливість його є однозначна. Радіопередавачі на довгих хвилях мають найбільшу проникну здатність. Вплив електромагнітного випромінювання залежить від декількох чинників. Насамперед від частоти коливань, напруженості та інтенсивності поля, тривалості його впливу.

Сергій Путченко розповів, що у військових частинах неодноразово були летальні випадки опромінення людей. В армійських потужних передавачах є неодноразові випадки і обов’язково попереджають військовослужбовців, що під час випромінювання заборонено перебувати поблизу об’єктів випромінювання. «Були неодноразові випадки, коли військовослужбовці випадково потрапивши під дію випромінювання, потім через декілька днів або за лічені години помирали», – розповідає Сергій Путченко.

Шкідливість електромагнітного випромінювання

Колишній генеральний директор Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, Анатолій Антоненко, не зміг підтвердити чи хоча б спростувати інформацію щодо виготовлення психотронної зброї в Броварському радіопередавальному центрі. «Я думаю, що це різні призначення, але те, що Броварський радіоцентр впливав на населення і не з доброї сторони – це факт».

Знищення наукових установ, які вивчають вплив електромагнітних полів на організм людини, змусило передових вчених пристосовуватись до життя, хто як може. Нині на київському радіоринку працює чимало науковців. За їхніми словами найбільш наближене до людини джерело таких випромінювань – мобільні телефони.

За словами експерта з сучасних телекомунікаційних технологій, Андрія Бучми, будь-який мобільний пристрій є потужним джерелом електромагнітного випромінювання, що впливає на психічне та фізичне здоров’я людини. Якщо в 90-х роках в мобільних пристроях використовувалися передавачі до 2-х ват, які дуже сильно впливали на фізичний і психічний стани людини, зараз потужність знижені до 0,2 вата, що є більш безпечним. Чим більш потужні передавачі, тим більше вони впливають на живі організми. «Яскравий приклад можна побачити порівнявши коробку сірників та вантажівку, яка перевозить 8 тон тротилу», – каже фахівець. Передавачі, що випромінюють до 500 тисяч ват енергії не можуть бути сумісні зі здоров’ям людини. Експерт зауважує, що такої потужності вистачить, щоб просто спопелити все навколо.

Небезпечними електроприладами з електромагнітним випромінюванням ми щодня зустрічаємось в побуті. Та чи всі знають про рівень безпеки при їх використані. Так, при роботі мікрохвильової печі потрібно перебувати від неї на відстані не ближче 30 см; пилососа не менше 60. Небезпечна відстань від холодильника від 30 см до 1,5 метра, зона випромінювання електричного чайника до 25 сантиметрів, пральної машини – до 60 см.

Вплив на здоров’я людини: відсерцево-судиннихзахворювань до онкології

Питання електромагнітного впливу на організм людини маловивчене. Але серед досліджень, які проводили науковці, встановлено, що електромагнітне випромінювання дійсно шкодить живим клітинам. Анатолій Антоненко розповів, що потужність лише одного передавача Броварського радіопередавального центру складала 500 кіловат. Нині ж територія колишньої структури перетворилась в суцільну забудову. Житлові будинки знаходяться на відстані 200 метрів від радіоцентру.

Лікар Броварської центральної районної лікарні Ольга Мотовиловець розповіла, що перш за все під негативний вплив потрапляє нервова система та головний мозок. Радіохвилі шкодять серцево-судинній та ендокринній системам, збільшується рівень онкологічних захворювань. В людей, які потрапляють в зону дії радіохвиль, може виникати погіршення пам’яті та передчасне старіння. Медики стверджують, що під час роботи Броварського радіоцентру, відбувався надзвичайно негативний вплив на здоров’я людей. «За результатами статистики, в той час, коли працював радіопередавальний центр, було значне погіршення здоров’я серед населення та значно збільшувався рівень захворювань. Адже радіоактивні хвилі впливають не лише на людський організм, але й на техніку, каже лікар Броварської центральної районної лікарні Ольга Мотовиловець.

Лікар вищої категорії Леонід Обертас зазначив, що електромагнітне випромінювання впливає на клітину та змінює її структуру. Вона ж у свою чергу може змінювати функцію органів, починаючи з кісткової чи іншої мозкової тканини. Такий вплив може викликати онкологічні захворювання. Перш за все електромагнітне поле впливає на молодий організм. Адже у дітей тканини перебувають на стадії формування. Також і на людей літнього віку, здоров’я завжди погіршується від впливу електромагнітних хвиль.

На відведеній санітарній зоні зведені житлові квартали. Санітарний паспорт підприємства з зауваженнями був виготовлений ще на початку 1990-х до забудови. Генплан м. Бровари передбачав винесення цього радіоцентру за межі міста до 2015 року. У 2000 роках радіоцентр працював порушуючи чинне законодавство. Після суцільної забудови санітарний паспорт підприємство вже не могло отримати.

Родіон Архипов, зазначає, що розміщення радіопередавального центру поблизу житлового масиву може просто випалити нервові закінчення в тілі та голові. Внаслідок такого випромінювання, можуть виникнути різні мутації як у людей, так і тварин. Такі станції повинні ставитися мінімум на 50-100 кілометрів від населених пунктів. Там, де немає людей, тварин, на них же теж впливає.

Санітарні норми та оцінку впливу електромагнітного поля контролює МОЗ України. Згідно наказу від 27.11.2017 оцінка впливу на навколишнє «середовище» повинна містити результати розрахунку меж санітарно-захисної зони та зони обмеження забудови. Розрахунок меж санітарно-захисної зони обмеження забудови проводиться на підставі таких вихідних даних на кожен радіотехнічнийоб’єкт: найменування, адреса, ситуаційний план з позначенням меж санітарно-захисної зони і зони обмеження забудови, потужність кожного передавача і їхня кількість, місце розміщення антен і напрямки їхнього випромінювання тощо, тип кожної антени тощо.У зоні обмеження забудови рекомендується передбачати спорудження огороджувальних конструкцій і покрівель житлових, громадських і промислових будинків із матеріалів з високими радіоекрануючими властивостями, або з покриттям заземленою металевою сіткою.

Для чого у Броварах створювати об’єкт масового знищення людей. З якою метою депутат Павло Різаненко планує відновити роботу радіоцентру, який зможе випалити людям мозок? Ми надалі будемо проводити розслідування щодо справи Броварського радіоцентру. Продовження читайте у наступних випусках.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ