Новини

Державний резерв України відзвітував про свої досягнення


Людмила працює на складах держрезерву вже більше тридцяти років. Жінка розповідає, суттєвих змін у робочому процесі не відчувала впродовж тривалого періоду.  Лише за останні роки працівники дочекалися на реорганізацію робочого процесу. Склади з продукцією почали заповнюватись та оновлюватись.

За останні 3 роки заповнення резерву країни сягнуло високих позначок. В агентстві зазначають, нова політика керівництва докорінно змінила систему. На перший план винесли боротьбу з корупцією, оновлення кадрових працівників та стягнення всіх заборгованості перед підприємством. Усе заради виходу держрезерву на світовий рівень з високим відсотком прибутку.

Налагодили і співпрацю з іноземними інвесторами. Система ж за якою функціонує наш резерв не притаманна закордонним партнерам. У відомстві певні, аби вийти на новий рівень необхідно переймати всесвітній досвід і відходити від держбюджету.  Відтак, ще на початку 2015 загальний «прибуток» аграрних підприємств складав мінус 2 млн гривень, зараз прибуток сягнув 5 мільйонів з позначкою плюс. До 2020 року Державний резерв взагалі планує відмовитись від коштів із держбюджету для забезпечення своєї діяльності.

За словами очільника держструктури, основні проблеми з якими вони стикаються зародились ще в 90-х. Зокрема, українські підприємства заборгували Державному агентству резерву України чималу суму. І повернути її вони вже не зможуть, адже ці структури збанкрутіли і давно припинили своє існування.

Зараз же в агентстві планують залучити міжнародні інвестиції, підвищити професійну кваліфікацію працівників та збільшити продуктивність праці. Відтак навіть техніку найближчим часом планують замінити на сучасну, доти ж зберігають належний стан тієї, що вже є.

Проте аби резерв працював і надалі з показником зростаня, кабмін має затвердити нову модель формування та фінансування. Також прийняти Законопроект «Про мінімальні запаси нафти та нафтопродуктів» в Україні. Заключним етапом реорганізації системи, стане затвердження Положення про Держрезерв та прийняття Закону «Про стратегічний» резерв. Відмова від держфінансів та закордонна співпраця сприятиме подальшому розвитку держструктури.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ