Новини

До України повернули цінний історичний артефакт


Повернутий до України меч 10 століття фахівці оцінили у 17 тисяч … євро. Унікальність  знахідки полягає в її елітному оздоблені тих часів. Ця холодна зброя раніше передавалася з покоління в покоління та була ознакою готовності вікінгів боронити свої терена.

Повернення артефакту до України, стало вже третьою символічною подією для істориків. За збігом обставин, з 14 року Україна почала повертати у свої володіння історичні артефакти, так до Хортиці повернувся меч Святослава, а на Донбас  – Скіфський клинок.

Завдяки копіткій праці науковці змогли вивчити історію меча, його походження, з чого виготовлений та навіть приблизну дату створення. Ба більше, історики мають  припущення кому б він міг належати, без сумнівів – це меч королівської верхівки.

Повернення подібних артефактів  приваблює як науковців, так і простих людей. Відтепер історико-краєзнавчий музей у Винниках, що неподалік Львова, куди й буде передана реліквія, очікує на нових відвідувачів.

Для поверненого артефакту у музеї вже підготували й спеціальне місце та обіцяють дотримуватися всіх умов, аби залишити історичну пам‘ятку  чим найдовше у привабливому стані.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ