Новини

Друзі і рідні Андрія Новічкова закликають Президента України втрутитися в ситуацію


Осінь 2016-го. Одесит Андрій Новічков влаштувався моряком на судно іранської компанії. Уже тоді він знав: буде єдиним українцем і православним у колективі, але підписав контракт. Потрібні були гроші на лікування мами. Став помічником капітана і потрапив у неприємну ситуацію. Його звинуватили у вбивстві колеги – іранського моряка, хоча  він просто мав певні претензії до роботи і вирішив поговорити. За збігом обставин, саме після розмови іранець вистрибнув за борт. І хоч жодних свідків у справі немає, а тіло іранця досі не знайшли, Андрія звинувачують у вбивстві. За іранськими законами, йому загрожує смертна кара.

Понад півроку Андрій був у в’язниці Тегерану. Потім завдяки клопотанням українського консула вийшов звідти. І 11 місяців мав просто перебувати на території країни, не виїжджати за її межі. Тепер, коли термін перебування під слідством завершується, Новічкова нову запроторили за грати. Зв’язку з ним майже немає.  Друзі Андрія намагаються його визволити. Уже розмістили дві петиції на сайті Президента. Попередня не набрала голосів, у нової – поки що менше 400-т із необхідних 25 тисяч.

Мама Андрія, заради якої пішов у рейс, померла, але в Одесі на нього чекає ще одна рідна людина – бабуся. Вона робить для його визволення чи не найбільше.  Ще один варіант порятунку – якщо Україна наполягатиме, аби Новічкова судили на батьківщині. У обох випадках доля бранця – в руках Президента. У Міністерстві закордонних справ не приховують: справа моряка – на їхньому постійному контролі.

Шанси на порятунок Андрія мізерні, та й часу обмаль. До виконання вироку суду, а у випадку Андрія це смертна кара, залишається лише три місяці. Але бабуся не втрачає надії і рахує дні до звільнення онука.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ