Новини

Двох українських журналісток я затриманих в аеропорту Ларнаки


Хотіли помилуватися кіпрськими пейзажами, а опинились у камері для затриманих в аеропорту Ларнаки. Це про двох українських журналісток. Дівчата ночували в камері – до наступного рейсу до Києва. Причина відмови – готелі забронювали, але не проплатили. І не мали коштів готівкою. Кіпр хоч і не належить до Шенгену, та визнає його правила, включно з безвізовим режимом для власників біометричних паспортів. Експерт із візової та міграційної політики каже: Кіпр ще торік посилив контроль на кордоні.

На сайті посольства України на Кіпрі наголошують, що турист повинен мати саме готівку – 50 євро на день і проплатити готелі. До речі, в кожної європейської країни є власні вимоги щодо суми коштів на один день. Найбільше вимагають у Хорватії – 100 євро. У Бельгії – 95. В Естонії та Словенії – 94 євро. У заможній Швейцарії – 88 євро. В Іспанії – 71 євро.

Якщо Ви збираєтеся до Європи – в середньому повинні мати 45 євро на день. Детальнішу карту можна переглянути на сайті «Подорожуй відповідально». А ще – не забудьте про страховку.  Якщо ж Ви подорожуєте часто – не забувайте, що максимум без візи в країнах ЄС можна перебувати 90 днів упродовж півроку. Щоб правильно порахувати – можете скористатися безвізовим калькулятором, який легко знайти в Інтернеті.

Однак дев’ять тисяч відмов – це лише ті, про які українці повідомили прикордонникам. Реальна цифра може бути більшою. Основна ж причина відмови – нездатність підтвердити мету поїздки, сюди зараховують і фінансову платоспроможність.

З безвізом жодних проблем не виникало у Богдана Логвиненка. Він – досвідчений мандрівник. Побував у 56  країнах. З біометричним паспортом – їздив зо 5  разів. Каже: безвіз полегшив життя. Однак, йому доводилося бачити на власні очі планові перевірки.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ