Новини

Експедиція радіоаматорів житиме на безлюдному острові Тихого океану два тижні


На безлюдний острів Вадим Івлєв бере лише найнеобхідніше. Два тижні в наметах без ліжка і душу українець проведе на невеличкому атолі Дюсі на півдні тихого океану.  Вирушає туди у складі міжнародної експедиції з 14-ти радіоаматорів. Там на одній із найвіддаленіших точок світу спробують зв’язатись зі світом через радіохвилі саморобних пристроїв.

Це як виклик самому собі – чи вдасться докричатись до людей на краю світу. Для цього Вадим  конструює антени висотою у кілька десятків метрів. Захопився цією справою він ще в дитинстві. Згодом пішов працювати на радіостанцію. А 11 років тому вирішив завдяки радіохвилям налаштовувати зв’язок з екзотичних і віддалених місць світу.  З кожної привозить особливіречі.

Чоловік побував у більш ніж півсотні країн. У складі міжнародної експедиції – вдруге. Бюджет подорожі для усієї групи 170 тисяч доларів.  Витрати на себе беруть американські радіоаматори. Загалом половину членів експедиції зі США. Інші – з Франції, Угорщини, Нова  Зеландії, Німеччини. І власне один українець. Вадим каже, у таку експедицію потрапити нелегко.

Дослідники везутьіз собою по кілька антен, раіогенератори, пальне, а українець ще й пакет від державного антарктичного наукового центру. Кожен день у експедиторів розпланований.  На острові чоловік ще зніматиме документальний фільм про природу екзотичноїмісцевості. Аджехтозна, коли туди прибуде наступна експедиція. Адже дістатися туди не просто. На дорогу Вадим витратить тиждень. Спочатку летить літаком у США, далі пливе з колегами кораблем.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ