Новини

Фальшивий «Діамант»: гнів обманутих інвесторів зростає, влада міста не реагує

Із кожним днем гнів та лють людей, які вклали свої гроші у будівництво ЖК «Діамант», продовжує зростати. Можливість заселитися у новеньке житло деякі мали б отримати ще рік тому. Та їх продовжують годувати обіцянками про вирішення усіх проблем та заселення найближчим часом. Міська влада не робить нічого, аби захистити інвесторів від забудовника-шахрая та закриває очі на серйозні проблеми у новобудах.

Особою, що взялася водити за ніс інвесторів є Ярослав Клацун. За його спиною сотні успішних афер, тисячі обманутих людей та десятки недобудованих будинків. Тож, сподіватися на вчасну та безпроблемну здачу його теперішнього будівництва – марно.

Впродовж кількох місяців після виявлення явних ознак зупинки будівництва, ошукані вкладники почали регулярно з’являтися на місці зведення житлового комплексу, щоб контролювати хід будівництва, фіксувати порушення та постійно контактувати із забудовником.

Міська влада, своєю чергою, не надто й турбувалася цим питанням, була байдужою до усього, що відбувалося, а точніше, НЕ відбувалося на будівельному майданчику. 

Будівництво без грошей

Мер міста Ігор Сапожко нині охоче погоджує будівництво нових багатоповерхівок, закриваючи очі на проблеми «Діаманту». Тож, зрозумівши, що ніхто не зможе «розрухати» будівельний процес, мешканцями Броварів було прийнято рішення долучитися до робочої групи при адміністрації міста. Таке об’єднання громади із чиновниками дало перший позитивний поштовх: 15 травня біля недобудованих «коробок» відбулися збори за участі інвесторів з адвокатами, забудовником та представником влади.

Після чергових обіцянок та заяви, що кілька секцій будуть здані до кінця літа, Ярослав Клацун погодився на місці підготувати та підписати згоду на проведення аудиту для виявлення нецільової витрати коштів. Також він додав, що відтепер люди зможуть безперешкодно приходити на будмайданчик та контролювати роботу. Однак, реальність виявилась дещо іншою.

«Два дні підряд я приходила на будівництво, щоб подивитися чи взагалі хтось працює та які ведуться будівельні роботи. Спочатку все було гаразд, мене пропускали за попередньою згодою. Та провівши інспекцію, будівельники почали зізнаватись, що їм взагалі не виплачують жодних коштів. Після цього мене просто перестали пускати на територію, обґрунтовуючи це тим, що я не маю права питати у робітників про їхню заробітну плату. Тобто, на цьому і закінчилася наша перевірка», – зізнається Світлана, яка от-от за документами мала би отримати готове житло.

Інвестори кажуть, ззовні взагалі не видно, щоб хоч якісь будівельні роботи розпочались. До того ж, за списками на будівництві мала би працювати 61 людина, але насправді ж там працює у два рази менше.

«Ми побачили лише чотири каменяра, які сиділи й просто грали в карти. Нам вони сказали, що у них просто немає будівельних матеріалів, з якими вони мали би працювати. Відсутній розчин, немає стропальників, кран не працює і будівельні роботи взагалі не розпочинаються», – обурюється пані Світлана.

Без світла та комунікацій

Та до виснажливої боротьби щодо заселення у свої квартири додалася ще одна проблема, пов’язана вже із збудованим будинком. Мешканці квартир постійно потерпають від перебою світла. Внаслідок цього у багатьох згоріли електроприлади. Та й до всього цього, так як дім на електриці, звичайне приготування їжі стало неможливим. Останньою краплею стало повне відключення світла на 3 дні!

Зрозумівши, що ніяких конкретних дій щодо вирішення нагальних питань не буде, ошукані інвестори разом з мешканцями квартир перейшли до радикальних дій. Відтак, вони вирішили перекрити одну з найбільших доріг у Броварах – вулицю Київську, в ста метрах від будівництва. Таким чином, вони намагалися вкотре привернути увагу міської влади до проблем.

«Ми сидимо вже тиждень без світла. Працює генератор. Нам просто дуже сильно «пощастило». Зараз ми не можемо навіть приготувати їжу, адже у нас все на електриці. Наші електроприлади горять. Діти голодні! На наші скарги тут представник заявив: «Напишіть заяву, що вас турбує. Ми розглянемо з понеділка». А що зараз нам робити і як жити –до понеділка нікого не турбує. Нам не треба з понеділка, нам ЗАРАЗ треба! Вже третій день не їмо. Перебиваємося сухариками. Ми ходили до мерії та нас ніхто не чує!», – зазначають мешканці.

Дім заселений молодими родинами, у яких маленькі діти. Але матусям, внаслідок відсутності електрики, приходиться тягнути коляску разом дитиною (!) на 10-й поверх. Чи може це витримати людина?

«Ми намагалися вирішити усе це мирним шляхом, але нічого не відбувається! Тепер майже у кожного на балконі знаходиться туристичний газовий балон, щоб хоч якось мати змогу готувати їжу», – повідомляють мешканці збудованого будинку.

Мешканці зверталися в мерію, просили, щоб їх хоч кудись підключили! Просили міську владу зобов’язати, аби забудовник підключив світло! Адже внаслідок стрибків напруги у них часто буває відсутня і вода, але реакції, за словами броварчан, нуль!

Натомість очільник міста дає дозволи будувати багатоповерхівки поруч! І, на його думку, відсутність комунікацій – не перешкода черговому будівництву! Але це ж те саме, що дати «зелене світло» на будівництво у пустелі!

На збори мітингувальників, які вклали гроші у горе-будівництво, прийшов місцевий депутат Борис Дудко, який запропонував почекати (!). На прохання мешканців подзвонити забудовнику, обранець народу відповів, що буквально декілька хвилин тому розмовляв із Клацуном, але той наразі перебуває у Києві з дітьми і приїхати не має змоги, але постарається.

Така поведінка забудовника обурила мешканців, адже їхні діти сидять без домашньої їжі, у темряві та не мають змоги нормально помитися. Та й сподіватися на реальний приїзд Клацуна було й годі: через деякий час горе-забудовник виключив телефон. Не було з ним зв’язку, тільки уявіть, тиждень!

Броварчани кажуть, мерія Клацуна просто прикриває, адже не може його зобов’язати виконувати свої навіть прямі обов’язки.

«Через день ми ходимо на збори! У нас від цих «ходінь» страждає власна робота, на яку ми спізнюємося. Привезіть Клацуна! Привезіть Сапожко! Ми будемо тут ночувати. Ми намети тут розіб’ємо», – голосно кричали до пана Дудка мешканці.

Тобто тепер у інвесторів ЖК «Діамант» вже дві проблеми: перша – не будується новий будинок, друга – серйозні проблеми у старих, збудованих багатоповерхівках!

Акція протесту в Сапожка під носом

За кілька днів було влаштовано знову акцію протесту, однак вже прямісінько біля Броварської міської ради. Цього разу у демонстрації брало участь ще більше людей: щонайменше 200 ошуканих інвесторів почали курсувати туди-назад пішохідним переходом на центральній вулиці міста – Гагаріна.

На цей раз реакції зі сторони влади, ніби, добилися: до обуреного натовпу спустився помічник мера й повідомив, що Ігор Сапожко готовий зустрітися із людьми та забудовником.

Інвестори, забудовник, орендодавець землі та мер міста стали пліч-о-пліч. Маленька зала у приміщенні відділу продажів зібрала близько півсотні людей. Атмосфера була напружена, адже ніхто не знав, якими будуть дії Сапожка щодо Клацуна. Адже не раз точились розмови, що мер заодно із шахраєм-забудовником, та й ігнорування проблеми обманутих інвесторів зі сторони мера Броварів підтверджувала дану думку.

Чи не найактивніше обговорювалися борги Клацуна: забудовник заборгував працівникам, які виконували не останню роль на будівництві, майже півтора мільйона гривень! Є ряд судових рішень, які це підтверджують! Загалом у горе-забудовника ціле «асорті» судових проваджень: і цивільні, і адміністративні, і кримінальні!

Знайшовся ще один борг у забудовника – більше ніж півмільйона гривень, а саме 532 тисячі гривень компанії СПМК 509 ОАО, яка надає в оренду будівельну техніку (крани, вишки, екскаватори та інше). У Клацуна ця інформація викликала щире здивування і той при людях навіть зізнався, що не знав про чергову заборгованість!

Та і це не вся сума боргів. Якщо ретельно переглянути усі судові справи і підрахувати ухвалені стягнення – назбирається чи не 5-6 мільйонів гривень!

Зокрема, 31 травня Господарський суд Київської області задовольнив позов ПП «Ельпласт-Київ» до ЖБК «Діамант» про стягнення 61 578 грн за неналежне виконання умов договору купівлі-продажу №48 від 03.08.2017. І щоб перерахувати усі такі судові справи, пальців на руках зовсім не вистачить. Може і про цей борг пан Клацун не знав? Адже на судове засідання він навіть не з’явився!

Люди відверто не розуміють, куди поділися їхні інвестиції! І які власні «дірки» пан Клацун латав грішми інвесторів – велике питання, адже, очевидно, гроші на будівництво «Діаманту» не йшли!

Вислухавши людей, Ігор Сапожко лише наполіг на необхідності допуску експертів з аудиту на будівельний майданчик. Сам винуватець усіх подій не відхилявся від такого рішення.

«Нехай люди приходять і усе перевіряють. Нам немає чого приховувати, ми можемо все надати. Але усе повинно відбуватися в рамках закону. Аудит повинна проводити спеціалізована аудиторська організація чи компанія, і повинні знати, що саме їм потрібно, подивитися, дати кваліфікований висновок. Такий, який ніяким чином не зашкодить забудовнику і, відповідно, заспокоїть мешканців», – відповів журналістам сам Клацун.

Врешті-решт усіма сторонами було прийнято рішення про організацію зустрічі 30 травня для підписання договору про проведення аудиту. Частина людей, сподівалася, що із тиском мера на забудовника, той почне робити все правильно та вчасно. Втім виявилосьмер на це не спроможний, а його слова не таківже і серйозні…

Аудит: бути чи не бути

30 травня на заплановану зустріч з’явилися інвестори разом із адвокатами та аудиторською компанією. Переступивши поріг кабінету забудовника, вони одразу зрозуміли, що Ярослав Клацун буде пручатися та наводити свої необґрунтовані причини для того, щоб не підписувати договір про проведення аудиту. Адвокати одразу попросили документацію від забудовника, без якої підписання договору унеможливлювалося. Однак, той запевнив, що усі необхідні файли знаходилися на робочому комп’ютері, однак той забрала прокуратура (у Клацуна є кримінальне провадження).

На вимогу показати акт вилучення майна для проведення експертизи, Ярослав Клацун просто знизував плечима, мовляв знайти він його не може. Відвертого здивування у інвесторів ці слова не викликали, вони вже були готовими до чергової відмовки Клацуна. Нею виявилось те, що на місці й не було юриста зі сторони будівельної компанії. А без нього підписувати договір забудовник не бажав.

Наступного дня експертів з аудиту все ж таки допустили на будівництво. Втім, й тут не обійшлося без сюрпризів. Зі сторони забудовника була присутня бухгалтерка, яка надала документацію, однак із деяким «нюансом».

«До нас вийшла бухгалтерка і сказала: «Я до сих пір проти цього, але Клацун Ярослав Михайлович дав мені вказівку надати вам папки з документами». Проте винесла вона нам тільки дві папки, й ті за 2015 рік. Ми почали сперечатися, мовляв, чому тільки за 2015 рік? Давайте одразу всі, що є в наявності. Однак вона сказала, що є лише цих дві. Ми розуміємо, що в 2015 році у них ще може все було нормально. Але нас найбільше цікавить документація за 2016-2017 роки», – обурено розповідають інвестори.

Стабільність – запорука успіху?

Вочевидь, сам Клацун користується девізом «Стабільність – запорука успіху», адже як ще пояснити будівництво, яке не відбувається, борги, що не сплачуються, брехня, яку чують люди щодня? Та й мер міста далі обіцянок не втік.Аджезагальназустрічні до чого, окрімбалаканини, не привела.

За словами бухгалтерки, Ярослав Клацун досі не підписав договір про проведення аудиту, про який обіцяв представникам Броварської міської ради. Цікавим є факт, що Клацун, спілкуючись безпосередньо із мером міста, повідомив, що вже за місяць приведе на будівництво нового забудовника.

«Він розуміє, що у нього серйозні проблеми із «Діамантом» і заявляє вже про це привселюдно. Ми не дуже здивувались, коли почули, що він готовий привести нового забудовника, адже запевняв нас він у цьому вже кілька разів. Потім знову змінював думку, й казав, що все владнається. Але нам терпець увірвався й ми повідомили мерії, що відтепер нас не стримати», – заявляють інвестори Діаманту.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ