Новини

Фонд гарантування вкладів ліквідував банк заарештованого в РФ виробниками горілки Климця

В Україні ліквідовано банк УФС арештованого в РФ виробниками горілки Климця

Останні роки в Україні одне за іншим ліквідуються фінансові установи. Причини, за якими банки стають неплатоспроможними, бувають різними. Але завжди далеко не останню роль відіграють чесність і соціальна відповідальність їх власників. Або ж відсутність таких. Розглянемо ситуацію на прикладі банку «Український фінансовий світ» і його власника мільйонера Павла Климця.

На початку червня 2019 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повідомив про завершення ліквідації ПАТ «Комерційний банк« Український фінансовий світ »(УФС) і завершення виплат гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами ошуканим вкладникам. Процес ліквідації банку тривав два роки.

Що відомо про банк?
УФС працював на ринку України з 2003 року і входив до групи невеликих фінансових установ. Спочатку розташовувався в Донецьку і належав мільйонерові, екс-нардепу від «Партії регіонів» та власнику горілчаної компанії «Олімп» Павлу Климця.

У 2014 році юридична адреса УФС перевели в Київ, однак головний офіс банку як і раніше залишався в Донецьку. Деякий час по тому його «захопили» бойовики «ДНР», а в Україні банк визнали неплатоспроможним.

Сам Климець запевняв, що за кілька місяців до банкрутства продав УФС якимось партнерам, чиї імена він назвати відмовився. На сайті банку було оприлюднено інформацію, що до складу основних акціонерів УФС увійшли дві кіпрські офшорні компанії – Zipernot Ltd і Themida Consulting Ltd.

Однак на сьогоднішній день відкриті реєстри свідчить про те, що 100-відсотковим власником великих пакетів акцій УФС на момент ліквідації банку було ТОВ «Олімп» Павла Климця.

Схема з банком
Раніше ЗМІ вже повідомляли, що багатьом «донецьким» бізнесменам було вельми зручно декларувати свої активи на території ОРДЛО як «неконтрольовані». Це, зокрема, дозволяло пом’якшити деякі зобов’язання перед західними кредиторами, переводячи ситуацію в статус «форс мажору». Журналісти вважають, що таку ж схему Павло Климець провернув з УФС.

До подій 2014 го банк був абсолютно «кишеньковим» (невеликим і тільки для «своїх»). Через нього прокручувалися різні угоди між компаніями самого Климця і його партнерів. Однак влітку 2014 го, під час захоплення Донецька бойовиками «ДНР», у банку раптово з’явилися «ошукані вкладники», які зажадали з Фонду гарантування вкладів відшкодування на загальну суму понад 500 млн грн.

Спочатку УФС в терміновому порядку видав чотирьом фізособам незабезпечених кредитів на 212 млн грн. На рахунки зазначених клієнтів перераховувалися також залишки з рахунків юросіб. Потім ці суми трансформувалися в депозити фізосіб.

Всього за одну ніч в донецькому офісі УФС «уклали» 3300 псевдосделок з фізичними особами зі швидкістю обслуговування 10 клієнтів в хвилину. В цілому, за останні кілька днів перед введенням тимчасової адміністрації в результаті реалізації цієї схеми сума можливого гарантованого відшкодування вкладникам УФС виросла в рази.

ЗМІ вже акцентували: враховуючи, що Павло Климець знову-таки в момент захоплення Донецька бойовиками «ДНР» додав до власників свого банку, який був дуже швидко визнаний неплатоспроможним, пару своїх кіпрських офшорів (Zipernot Ltd і Themida Consulting Ltd), залишається тільки здогадуватися, куди пішли гроші і яким саме «вкладникам» …

Що відомо про Климця?
Підприємця раніше вважали одними з найбільших виробників спиртного в Україні, включаючи горілку. Однак його структури не раз були замішані в скандалах через можливе випуску підробленого алкоголю.
На початку квітня 2019 року 51-річного Павла Климця заарештували в Москві разом з топ-менеджером «Олімпу» Юлією Самойловою. Слідче управління Слідчого комітету РФ по Центральному округу Москви порушило проти нього кримінальну справу про дачу хабара в особливо великому розмірі. 12 квітня суддя Марина Сирова (відома винесенням вироку у скандальній справі Pussy Riot) відправила Климця в СІЗО у кримінальній справі, порушеній за ч. 5 ст. 291 КК РФ.

За даними ряду українських і російських ЗМІ, візит мільйонера в РФ міг бути пов’язаний з обговоренням долі його активів в самопроголошених «Л / ДНР» і включеному Криму, контроль над якими Климець, нібито, втратив. Однак, за деякими даними, його заводи на окупованих територіях продовжували «розливати» горілку і навіть поставляли її в Україну, а причиною візиту Климця в РФ став переділ активів російськими конкурентами.

За версією слідства, бізнесмен дав хабар, щоб знову отримати над ними контроль. Про це правоохоронцям повідомив колишній адвокат Гор Чудопалов, який в даний час сам знаходиться під арештом у справі про хабарництво. Пізніше Климець був повторно заарештований до 10 червня 2019 го.

Деталі справи Климця
У середині травня Росія подала в Інтерпол оголошення про розшук британця Ніла Сміта, який, за деякими даними, сьогодні може перебувати на території України. Слідчі СК РФ звинувачують Сміта у відмиванні грошей і шахрайстві. За попередньою інформацією, розшук іноземця пов’язаний з арештом Павла Климця. Подейкують, що саме Ніл Сміт надавав Климцю допомогу в організації зустрічі з російськими «авторитетами».

Є інформація, що Ніл Сміт є партнером глави незаконного ради окупованого Криму Володимира Константинова. Також ім’я Сміта практично нерозривно пов’язане з численними рейдерськими скандалами в українській алкогольної індустрії.

Народний депутат України і віце-президент ПАРЄ в 2017-2018 роках Георгій Логвинський повідомляв, що проти Ніла Сміта «були відкриті кілька кримінальних проваджень за фактом заволодіння майном і податками України». За його словами, нотаріуси та «чорні» реєстратори просто перереєстрували документи і позбавляли законних власників права власності.

Інші скандали, в яких замішаний Климець
Цікаво, що з подібними рейдерськими захопленнями чужої власності в Україні сьогодні пов’язують і самого Павла Климця.

Останні кілька років керуючий власник девелоперської компанії ОМОКС Олексій Кулагін, який побудував під Києвом один з найбільших кондомініумів в Європі – 16-тисячний ЖК «Чайка» – заявляє про спроби Павла Климця привласнити його бізнес.

За словами Олексія Кулагіна, Павло Климець зі своїм партнером Андрієм Шишовим зробили вже безліч спроб для здійснення цієї мети. Було всяке: підробка правовстановлюючих документів, псевдоактівісти, замовні публікації в пресі і навіть судові рішення (всі вони підтверджують правоту Кулагіна).

Під час останньої такої спроби близько 200 «тітушок» здійснили силове захоплення ЖК «Чайка», а паралельно фіктивні реєстратори переписали права власності на підставних осіб. Так, директором Омокс став  Жабін, він же – охоронець Андрія Шишова. Втім, спецпідрозділу Нацполіціі спільно з ГПУ порушили плани рейдерів своїм візитом на місце інциденту, тому «ТІТУШКИ» були змушені рятуватися втечею.

На даний час відносно рейдерів і їх посібників порушено три кримінальні справи, зокрема, в Державному бюро розслідувань. Доля ж самого Климця, заарештованого в Росії, поки не відома. Тому залишається великим питанням, чий суд першим винесе Климця вирок – України або РФ?

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ