Новини

Генасамблея ООН оголосила 25 листопада Днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок


Скажи «ні» насильству. 19 років тому Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо.

Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля. Хоча становище жінок відтоді значно покращилось, чимало проблем гендерного насилля залишаються доволі гострими і сьогодні. Зокрема, у деяких мусульманських державах жінки й зараз не рівня чоловікам – без права голосувати чи претендувати на високі посади.

Найгірше вони почувають себе в Сомалі. В цій країні 95% дівчаток у віці від 4 до 11 років стають жертвами зґвалтувань. А ось в Індії близько 70% жінок є жертвами насильства у сім’ї. В Афганістані, якщо Ви дівчина, до Вас запросто може підійти чоловік і облити кислотою, аби ви більше не захотіли виходити в люди – ніхто й оком при цьому не поведе. В Україні  жінки так само зі своєї мовчазної згоди стають жертвами домашніх тортур. Із них 10 тисяч від подібного насильства гине.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ