Новини

Гострі проблеми освіти в Броварах

29 листопада в приміщенні Броварської міської ради пройшло засідання «Громадської ради при управлінні освіти і науки» (чому воно проходило в коридорі, а не в приміщенні актової зали – наразі невідомо. Хоча це був день і час проведення засідання і управління було повідомлено заздалегідь). На порядку денному розглядалися питання:

  1. Підвальні приміщення, які використовуються для безкоштовних занять дітей і підлітків за місцем проживання.
  2. Бюджетні запити керівників закладів освіти на 2019 рік.
  3. Організація та проведення обов’язкових профілактичних щеплень.
  4. Делегування представників громадської ради до комісії з відбору кандидатур на заміщення вакантної посади директора Інклюзивно-ресурсного центру.
  5. Зміни до регламенту громадської ради.

На даний момент в Броварах, за словами голови громадської ради при міському голові Граната А.В., існує 3 приміщення для занять дітей та підлітків за місцем проживання. До 2012 року в місті існувало 7 таких клубів, які після переходу в підпорядкування «Відділу освіти та науки» у 2013 році було ліквідовано. Безкоштовні підліткові клуби було розташовано по всьому місту, 2 на «Торгмаші» та 5 на «Масиві», аби у кожному районі діти могли розвивати себе творчо.

У зв’язку із обговоренням питання «Підвальні приміщення, які використовуються для безкоштовних занять дітей і підлітків за місцем проживання», на засіданні було прийняте рішення зробити  запит Громадської ради до міського голови, до управління освіти, на раду депутатів, аби офіційно була надана інформація, де наразі знаходяться ці приміщення та кому підпорядковуються. Адже, якщо там займаються діти, то вони мають бути підпорядковані «Управлінню освіти» або «Відділу молоді та спорту».

«Отримавши цю інформацію я б хотіла, щоб ми відвідали ці приміщення. Для того, щоб з’ясувати що там знаходиться, в якому стані і чи взагалі зможуть вони функціонувати далі», – заявила голова громадської ради Оксана Попова. Дана пропозиція була підтримана одноголосно. Також на засіданні було вирішено зробити запит до «Управління освіти» стосовно надання копій заявок, які надійшли від керівників закладів освіти.

Під час розгляду питання про організацію та проведення обов’язкових профілактичних щеплень розгорілась мала дискусія серед членів громадської ради.

«Дітей без обов’язкових щеплень не пускають до закладів освіти, будь-то садок чи школа. Проте відповідно до Конституції України кожен громадянин має право на освіту. Тож тут, так би мовити, дві сторони медалі», – коментує Олена Васильєва.

«Але у дітей можуть бути якась реакція на той чи інший препарат, також деякі батьки проти щеплення своїх дітей. Хоча через не згоду відповідальність лежить вже на їх плечах. І ще хочу наголосити, що в Україні почастішали випадки захворювання на кір тими дітьми, яким робили щеплення, і тим, яким його не робили», – зауважує Оксана Попова.

Стосовно питання делегування представників громадської ради до комісії з відбору кандидатур на заміщення вакантної посади директора Інклюзивно-ресурсного центру було обрано делегувати Оксану Попову та Олену Васильєву. Рішення було прийнято одноголосно. Так само підтримали рішення щодо внесення змін до регламенту громадської ради. Тож тепер засідання громадської ради будуть проводити не кожного останнього четверга місяця, а за потребою, але не рідше одного разу на квартал. Додамо, що до цього Громадська рада не проводила засідань близько шести місяців.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ