Новини

Хто стоїть за неіснуючим парком‬

Конфлікт щодо забудови 10 гектарів землі у Вишневому триває більше року. Ситуація загострилася та нещодавно перетворилась у криваву бійню. Противники будівництва організували мирну акцію, та все б закінчилось як планувалось, доки не підлили масло у вогонь скандальні чиновники. Вони налаштували людей до більш радикальних дій. Розпочався штурм забудови, підпал шин, знесення паркану та сутички з правоохоронцями.

Передмістя столиці – Вишневе, і справді, небагате на зелені території. Проблема в тому, що житлові квартали зводились в промисловій зоні, і в той час ніхто не задумувався про парки чи сквери. Нині ж за кожен зелений квадрат у Вишневому відбувається чи не справжня війна, та чи справді це задля озеленення території?

Скандал цієї історії має десятирічну давність. У 2007 колишній мер міста Анатолій Гошко віддав в оренду дану ділянку. Прокуратура Київської області поставила під сумнів його підпис та відкрила проти нині покійного очільника міста кримінальне провадження. У 2009 році заступника мера міста Вишневе Володимира Стужука спіймали на хабарі, який хотів нажитись саме на цих 10 гектарах. Тоді донецький підприємець планував там звести бізнес-парк. Броварський міськрайонний суд 24 грудня 2009 року прийняв рішення засудити Володимира Стужука за ч.3 ст.368 КК України до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна і з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, терміном на 3 роки, за отримання хабаря в сумі понад 2,5 мільйона гривень, як частини обумовленої суми хабаря в загальній сумі 500 000 доларів США. З того часу про землю всі забули. А на тих 10 гектарах замість парку все обросло бур’янами.

Лише у 2017, коли забудовник, маючи дозвіл на проведення підготовчих робіт, почав власне ними і займатися, у місті підняли тему знищення неіснуючого парку. Ситуація загострилася два тижні тому. Противники забудови вийшли на мітинг до будівельного майданчика. Та закінчилось все не так як гадалось. У ситуацію втрутились одіозні політики, у тому числі скандально-відомий Сергій Возний. Він зовсім не випадково опинився у центрі конфлікту.

Як вдалося з’ясувати журналістам, Відділ містобудування та архітектури Києво-Святошинської РДА 1.09.2015 року видав містобудівні умови та обмеження забудови даної земельної ділянки. Зокрема, свій підпис під документом поставила начальниця відділу, архітекторка-регіоналка Ольга Іванюта, яка працювала на Возного навіть після того, яктого зняли з головування районною адміністрацією. Саме вона і «протягнула» дане питання під «шефством» Сергія Возного.

Як повідомили інсайдери, саме пан Возний тоді взявся «кришувати» це питання, як і більшість інших питань забудов у районі. Але Возного, як людину, котра була помічена не в одному скандалі і була організатором не одного рейдерського захоплення, згодом позбавили крісла голови Києво-Святошинської РДА і він більше не зміг «протягувати» дане питання.

Незадовго до цього зняли з посади і одіозного голову ДАБІ Олександра Рибака, в якого Возний був «смотрящим». Тож можливості «вирішувати питання» ДержархбудінспекціїВозний втратив. Але не втратив жагу отримувати від забудовників гроші. Тож доводити справу до кінця довелося саме Ользі Іванюті. Подейкують, що Возний жінку залякував, як і всіх чиновників РДА, котрих заставив написати заяви на звільнення «без дат» у день початку свого головування. І навіть після звільнення з посади очільника Києво-Святошинської РДА Возний мав достатньо впливу на пані Іванюту, яка до цього підписала не один «складний» документ за вказівкою «шефа». Усім відомий факт, що жінка навіть змушена була свого часу звільнитися «за станом здоров’я» (звісно, довівши справу до кінця), адже моральний тиск та шантаж Возного витримати було складно.

Возний почав активно «перейматися» питаннями забудови 10 га у Вишневому тільки зараз. Прикриваючись своєю черговою новою політичною силою та благими намірами, він став яро «захищати» неіснуючий парк та ідеї протестуючих проти забудови.

Ще один цікавий факт – на ділянці, котру частково забудовують, не просто поле чи бульдозер, а майже зведені декілька будинків! Тож питання: чому Возний з’явився тільки зараз? Весь час до цього він був осторонь!

Але якщо порозкинутимізками, то й відповідь на це питання знайдеться. Бо раніше це будівництво його влаштовувало, а потім різко стало поперек горла і він почав протестувати. Пояснення цьому можна знайти, відкривши звичайну біографію рейдера: спроби «віджати» озеро Крючок, Тарасівський сміттєвий полігон, спроби вирішувати питання в ДАБІ та ряд інших ганебний справ. Тобто він сам спочатку каламутив воду, а потім, звісно ж не безкоштовно, «вирішував» проблему. Так сталось і з цією забудовою: Возний її «кришував», видав містобуди, весь час мовчав і спостерігав. Але рівно до того моменту, поки він став неугодним, так як його зняли з головування Києво-Святошинською адміністрацією і з «посади «смотрящого» в ДАБІ.

Можемо припустити, що після того, як Возний став «ніким», забудовник і відмовився надавати йому«допомогу». А Возний, у відповідь почав вимагати гроші, і, за класикою жанру, почав робити це за допомогою протестів. Але, якщо пригадати усі  забудови у Вишневому, що були і є – вони супроводжувались мітингами і протестами, та усі будинки до єдиного таки побудувалися. Тобто сьогодні вимагання грошей у забудовників під гаслами «незаконна забудова» і «ні забудові» – стало бізнесом. Бізнесом, який вдало освоїв і веде пан Возний.

До речі, при головуванні у Києво-Святошинській РДА пана Возного ні пайової участі не було стягнуто з інших забудовників, ні жодного іншого принципового питання. У тому числі і по пану Тигову, котрий є компаньйоном Возного у вимаганні грошей «протестною» діяльністю у інших забудовників.

Відтак, пан Возний перейшов до методу створення перешкод для даної забудови. І якщо раніше вставляв палки колеса він чужими руками і організовував навколо себе банду рейдерів, котра лобіює інтереси бізнесу, то віднедавна перейшов до рішучих дій і підбурювань «у відкриту», жадаючи отримати хабар.Цікаво, що «вийшов з тіні» Возний тоді, коли у його сім’ї загострилася економічна криза!

Зокрема 16 серпня, коли відбулося силове зіткнення активістів, пан Вознийпочав відверто провокувати людей до більш радикальних дій.Його поплічники почали штурмувати будівельний майданчик. У цей момент ситуація і вийшла з-під контролю. Масова бійка з охоронцями будмайданчику, підпал шини та спалення огорожі. Тим часом на місце сутички прибули правоохоронці: КОРД та бійці Нацгвардії. Внаслідок сутички близько десятка осіб було затримано та відкрито декілька кримінальних проваджень. Сам же керівник  поліції Києво-Святошинського району потрапив до лікарні.

Біля будівельного майданчика з’явились й інші одіозні політики. Народний депутат Андрій Немировський, відповідальний за Києво-Святошинський район від пропрезидентської партії «БПП», був одним із провокаторів до радикальних дій.

Не втратив можливість пропіаритисьразом із Сергієм Вознимтого вечора і забудовник Олександр Тигов. За інсайдерською інформацією, останньому своєчасно не вдалось отримати ці 10гектарів під забудову для розширення власного бізнесу, тож нині чоловік яро відстоює «парк» на цій території.

Але ж, ні для кого не секрет, що Олександр Тигов – відомий скандальний забудовник та бізнесмен. Йому належить надприбутковий«Петрівський квартал» у сусідньому селі Святопетрівське. Сам же комплекс привабливий виключно на рекламних бордах, адже має низку проблем через недобросовісне будівництво. Гроші за квартири отримали, а про каналізацію забули: донині питання щодо централізованої каналізації залишається невирішеним, а люди перебувають на грані екологічної катастрофи! Мешканці кварталу неодноразово скаржились на страшенний сморід: машини викачують відходи із вигрібних ям, після чого у кварталі тай у самому селі неможливо дихати. Єдиний вихід з цієї катастрофи – підключитись до каналізаційної системи Вишневого. ТожОлександр Тигов і поспішає «вирішувати» проблему «Петрівського кварталу». Як повідомили нам власні джерела, чоловік сподівається, що зможе обійняти посаду очільника міста, цим самим лобіювати виключно інтереси свого бізнесу, а не вишнівчан!

Олександр Тигов має власних  прихильників у Вишневому, які теж дотичні до політичного життя міста – це депутат Києво-Святошинської районної ради Сергій Заблоцький та колишній депутат Вишневої міської ради Вадим Люлька, який, як пишуть деякі ЗМІ, в минулому займався рекетом та вимагав гроші в місцевих бізнесменів. Нині ж це – «чесний громадянин», який відстоює права звичайних мешканців. У наближеному колі Тигова засвітилась і Юлія Потопальська, вона ж «Владімірова», як кажуть місцеві жителі, за своє життя жодного дня не працювала. До активних прихильників скандального бізнесмена відноситься Ігор Гришачов, який через власні борги отримав на «горіхи». Ідею нібито незаконного будівництва та збереження зеленої зони підтримує помічник пана Тігова Віталій Ковальчук. Як вдалось з’ясувати, чоловік у 2011 був судимий за зберігання наркотичних речовин. Вони активно захищають «неіснуючий парк» та час від часу, як повідомляють інсайдери, отримують дивіденди.

Тим часом заслані прихильники «парку»під час культурного фестивалю «Браття українці», що на днях відбувся у Вишневому,намагались влаштувати провокації під час офіційного виступу керівництва міста та району, зокрема голови Києво-Святошинської РДА. Невідомі особи звернулись до Мирослави Смірнової з питанням «Де наш парк».Виникає питання: яке відношення має голова Києво-Святошинської РДА до 10 гектарів землі у Вишневому.Та, ні для кого не секрет, що Олександр Тиговмає свої особисті мотиви у вигляді образ кількарічної давності (у 2016 році його відсторонили від посади голови Києво-Святошинської районної ради, призначивши на це місце Вадима Гедульянова).

Тож поки зацікавлені особи будуть спекулювати на темі неіснуючого парку, ще більше людей може постраждати. Серед них не тільки інвестори житлового комплексу, але й самі ж активісти.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ