Новини

Хто винен у занедбаності гуртожитку на Київській, 298а?

Запліснявілі стіни, жахливий на вигляд парадний вхід, десятки недопалків, нецензурні написи – все це та багато інших «цікавинок» ви можете побачити у гуртожитку на вулиці Київській, 298а. Крім цього температура у житлових приміщеннях становить 15 градусів за Цельсієм, а має бути не менше 17. Таке враження, що сирість у підїзді цього будинку давно стала нормою.

Ярослав КУЛІШ

Вже на вході у цей неприємний на вигляд будинок виникає бажання туди не заходити. Парадні двері у деяких під’їздах просто відсутні. А зайшовши туди, очі одразу розбігаються від того, що бачиш. Таке враження, що вхід навіть косметичних ремонтів ніколи не бачив. Кухні і коридори виглядають більш-менш, але грибок поступово починає з’їдати стелю і стіни. Найбільш вражаюче виглядає те, що грибок пробрався до людей у кімнати і їм доводиться мимоволі мати таке сусідство. За словами мешканців, така ситуація з пліснявою на стінах сталась через те, що у будинку є проблеми з трубопроводом. Вологість пошкоджує покриття і через певний час виникає грибок.

Ми поспілкувалися з однією із жительок цього гуртожитку – Альбіною Бураковою. Пані Альбіна провела нам незабутню екскурсію.

«Я живу у цьому будинку з червня минулого року, вже кілька разів зверталась до «ЖЕКу», вони не відреагували. Але через місяць прийшли. Думали, що причина у підвалі, але виявилось, що ні. Ніхто не знає що треба робити. Тому проблема нікуди не дівається», – розповіла жінка.

Опалення? Ні, не чули

«Сусіди кажуть, що у тому році тут було спекотно. Зараз на вулиці тепло, але температура у кімнаті всього 15 градусів. У морози буває і холодніше. Але я сплачую всі рахунки. Якби ж вони хоча б опалювали нормально, тут і діти маленькі живуть», – зазначає мешканка горе-гуртожитку.

Вислухавши жінку, журналісти ПравдаТут вирушили до начальника «ЖЕКу», який відповідає за утримання цього будинку. Ігор Громовий про проблему знає і погоджується, що ремонт робити потрібно.

«Треба зробити капітальний ремонт системи водопостачання та водовідведення. На це виділені відповідні кошти. Потрібно зайнятись саме цим, адже робити ремонт у під’ їзді, коли десь протікає труба, немає сенсу».

«Склалась така ситуація через те, що тільки 70% мешканців оплачують комуналку», – коментує Громовий. За його словами, ЖЕК №5 є постачальником газу і електроенергії і має сплачувати стовідсоткову вартість за спожитий жителями газ та електрику. І це враховуючи те, що є дуже багато неплатників. – «Ми маємо брати кошти у інших місцях, щоб зробити якісь покращення. На сьогодні борг становить 260 тисяч гривень», – зауважує директор.

За словами пана Ігоря, у тому, що в будинку розмальовані стіни і відсутні двері винні ті, хто там живе.

Як би там не було, але ця ситуація потребує вирішення. Найбільш імовірною датою ремонту є середина літа. Комунальники планують, що велика кількість людей поїде з міста, щоб не завдавати збитків і маси незручностей тривалими ремонтами. Та все ж таки жителі мають задуматись над тим, що через їх необачність чи небажання сплачувати рахунки страждають у першу чергу вони самі.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ