Новини

Інформаційна війна та масштаби її впливу на ситуацію в Україні

Зазвичай слово «війна» асоціюється у кожного зі зброєю, кров’ю, смертністю. Однак дедалі частіше з екранів телебачення ми чуємо фрази «гібридна війна» та «інформаційна війна». На жаль, останні роки, українцям доводиться так чи інакше бути дотичними до усіх вище вказаних понять. Особливо небезпечною, для суверенітету нашої держави, являється саме інформаційна війна, основною метою, якої є нав’язування певної думки, ідеології, подача однобокої інформації та маніпуляція громадянами.

Проблема викривлення фактів, заангажованість новин, особливо загострюється в період виборчого процесу та прийняття важливих для держави рішень. Переглядаючи новини чи гортаючи стрічку соціальних мереж відрізнити правду від відвертих фейків практично неможливо. Як результат, сіється хаос, паніка, породжуються агресія, ненависть, апатія.

Інформаційна війна в Україні, це потужна машина, яка запущена уже дуже давно, та з року в рік «набирає» все більших обертів. Війна з Росією «оголила» усі слабкі місця держави та продемонструвала нашу слабкість у питанні інформаційної безпеки. Мова, звичаї, традиції, розділили українців на два табори, а відсутність реакції на російську пропаганду та знецінення української історії, призвели до плачевних та безповоротних подій.

Звісно ж, впродовж останніх 5 років було зроблено певні кроки у боротьбі з потужною машиною, що руйнує нас як націю, серед них і заборона «ВКонтакте», «Однокласників», «Яндексу» та Mail.ru, розширення українського мовлення. Однак це тільки незначна частина того, що необхідно ще зробити. Україна досі залишається слабкою у протистоянні із боротьбою за свідомість наших громадян.

Фейкові новини поширюються зі швидкістю світла, а рівень напруги у суспільстві зростає у геометричній прогресії. За відсутності механізмів протидії інформаційній війні, українці стають легкою здобиччю, а медіа-маніпуляції породжують внутрішні конфлікти та несуть пряму загрозу цілісності нашої держави.

Історія створення україномовного телебачення у відповідь на російську пропаганду.

Мільйони українських родин, перебуваючи за кордоном, не з власної волі опиняються в інформаційній блокаді та стають мішенню для пропагандистської машини Російської Федерації. Керуючись бажанням змінити дану ситуацію та забезпечити доступ до українського телебачення у кожному куточку світу, Іван Вітенко – звичайний, простий хлопець з Тернополя, продає власне житло, вкладає всі свої заощадження та сили у мрію про українське мовлення. Так, після пройденого доволі складного шляху, набиваючи одну за одною гулі, забувши про особисте життя та сон, Іван разом із командою молодих ентузіастів, серед яких є і Тарас Демкура, створює унікальний стартап – OTT-платформу з українським телебаченням в США. До слова, Тарас Демкура наскільки повірив у проект, що ризикнув власним бізнесом, та продавши завод, інвестував у роботу сервісу. І відтоді, завжди намагається донести ідею компанії до всіх можливих закордонних організацій та впливових людей, зокрема і до Світового конгресу українців, а також міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

У Штатах також з’явилася людина, яка повірила у проект. Це Юрій Шепетюк. Варто зазначити, що він приділяє багато часу та сил проекту, рекламуючи його на різних місцевих заходах та розповсюджуючи інформацію про нього. Крім того він всіляко сприяє розвитку сервісу та компанії.

Отож, заручившись підтримкою однодумців та матеріальною допомогою діаспори українців з Канади та США, 2016 року, на медіаринку, з’являється унікальне за своєю діяльністю, українське телебачення від MEDIACAST.TV. Мета, якого є трансляція винятково українських телеканалів через інтернет, повністю виключаючи російську пропаганду.

Телебачення від MEDIACAST.TV.

 Українське телебачення від MEDIACAST.TV – це можливість отримувати правдиву інформацію, а також переглядати серіали, мультфільми, програми, телешоу виключно рідною мовою. Пропонований пакет телеканалів охоплює аудиторію усіх вікових категорій, задовольнить, як чоловіків, так і ніжну половину людства. Для найменших передбачені суто дитячі канали, а любителів науки та природи здивують цікаві проекти, що транслюються на таких телеканалах як «ЕкоТВ», «Наука», «NavigatorTV». Головною перевагою сервісу є цілковита легальність, з кожним телеканалом, а наразі їх понад шістдесят, серед яких більш ніж 20 телеканалів в HD якості, а також два кримськотатарських, укладено договір. Трансляція здійснюється за допомогою інтернету, охоплюючи США, Канаду, а також усі країни Європи. Для зручності користувачів пропонується декілька варіантів підписки, також є можливість безкоштовного перегляду. Телебачення доступне на телевізорі, комп’ютері, планшеті та телефоні з можливістю одночасного перегляду на 4-ох пристроях. Хорошим бонусом слугують додатки App Store та Google Play.

Етнічна ідентичність через україномовні мультфільми

 Проблему відсутності україномовних телеканалів особливо гостро відчувають на собі молоді батьки, що прагнуть виховати маленького громадянина України. Дитина, яка в майбутньому буде любити свою рідну країну, мову, поважати традиції та культуру, повинна мати можливість дивитися улюблені мультики, саме українською. Тим паче, в умовах коли малюк з народження проживає за межами своєї батьківщини, спілкується та навчається іноземною мовою. Позбавивши можливості чути рідне слово ми забираємо у дітей найцінніше, власне коріння, штовхаючи їх, таким чином, в обійми російських телеканалів. Часто за відсутності вибору, батьки вмикають дітям мультики, де улюблені герої спілкуються російською, як результат відбувається поступова культурна асиміляція українців. І уже наступні покоління, живуть, зовсім не знаючи мови, цінностей та звичаїв свого народу.

Події на сході України є яскравим прикладом втрати первісної культури та самосвідомості наших громадян, які з дитинства, з материнським молоком, дивилися та слухали російську пропаганду.

Саме тому, розуміючи, що мова є індикатором етнічної ідентичності людини, MEDIACAST.TV забезпечує перегляд мультфільмів виключно українською. Трансляція кримського дитячого телеканалу – «Lâle», музичного каналу для дітей –«#Наш Kids», Малятка ТВ, а також «Niki Kids» та «Niki Junior» задовольнить допитливу малечу різної вікової категорії.

І поки політики та чиновники спекулюють на мовному питанні, молода компанія впевнено підтримує своїх співгромадян та надає вільний доступ до українського мовлення.

Спорт для всіх

 Для поціновувачів спортивних ігор, змагань, MEDIACAST.TV пропонує завжди бути в курсі усіх новин зі світу спорту, насолоджуючись якісним переглядом. Зокрема, трансляція найбільшого мультиспортивного телеканалу «XSPORT» – це завжди яскраве, детальне висвітлення міжнародних та українських спортивних подій. Користувачі отримують вільний доступ до перегляду люблених матчів з футболу, хокею, а також багато інших програм і шоу, серед яких «Смешанные єдиноборства ММА», «Бойцовский клуб», «Наша рыбалка» та багато іншого. І все це з можливістю запису телеефіру, паузи та перемотки особливо цікавих моментів, а також функцією timeshift.

Присвятити час власному хобі, можна переглядаючи телеканал «Трофей», на якому кожен чоловік знайде цікаву інформацію з теми риболовлі, полювання, прогулянок лісом. Трофей дозволяє насолоджуватися переглядом вражаючих та захоплюючих програм, зокрема, «Календар Мисливця», «Турнир Iron fish», «Проверенные снасти с Дмитрием Корзенковым», «Городская рыбалка».

Нові українські телеканали

Керуючись бажанням розвиватись та розширювати можливості телерадіомовлення, MEDIACAST.TV народжує нові ідеї. Тому, окрім знайомих всім телеканалів «СТБ», «112 Україна», «Новий канал», «ICTV», «5 канал», «Еспресо», «Громадське», компанія включає в пакет пропонованих телеканалів, досі незнайомі більшості пересічним українцям, нові, не підпорядковані олігархам та іншим зацікавленим особам канали. Так, канал «#Наше» є першим тематичним телеканалом, що працює з метою збереження української культури. Популяризує духовну спадщину, багатство та невмирущість нашої держави. Знайомить телеглядачів із давніми звичаями і традиціями нашого народу, прищеплює любов до рідної пісні, поезії, збагачуючи таким чином, духовний світ свого глядача.

Український канал «Терра», присвячений подорожам, науці, відкриє нові та цікаві факти пов’язані з історією та культурою людства усіх часів, розповідає про справжні дива та нерозгадані таємниці нашої планети.

Можливість відкрити для себе нові мелодії етнічної музики, а також фольклор багатьох народів світу, дарує телеканал «Ethno Channel». Трішки гумору та позитиву для молодого покоління обіцяють своєму глядачеві українські розважальні телеканали «NLO TV 1» та «NLO TV 2», пропонуючи популярні вітчизняні та зарубіжні телепередачі, а також програми власного виробництва.

Тим хто, слідкує за новинами з України та світу, цінує тільки правдиву інформацію MEDIACAST.TV пропонує переглянути нове інформаційне телебачення, зокрема телеканал «ПравдаТУТ».

Завжди бути у курсі головних подій, що відбуваються в окремих регіонах багатонаціональної рідної держави, дізнаватись новини про життя рідного Закарпаття, Львова, Тернополя, Буковини, українського Криму, допоможуть телеканали «Sirius», «Перший західний», «Чорноморська ТРК», «Чернівецький Промінь» та «Тернопіль 1».

Лояльні тарифні пропозиції

Попри значні фінансові затрати проекту та часто байдужу позицію держави до підтримки компанії, MEDIACAST.TV цінує кожного глядача українського телебачення за кордоном, надаючи безкоштовний доступ до 15 телеканалів та 10 українських радіостанцій. Тариф Free Plan передбачає запис відео архіву кожного каналу протягом 7 днів та забезпечує безперешкодний перегляд усіх пропущених телепередач на будь якому пристрої.

Ще однією цікавою пропозицією для клієнтів є участь у партнерській програмі Mediacast Business. Реєструючи нових абонентів та партнерів до власної мережі, користувач отримує регулярний щорічний прибуток, збільшує свій річний дохід та покриття. Миттєві бонуси зараховуються за активність, прямі продажі та поповнення особистого балансу. Таким чином, кожен патріот української держави, проживаючи у різних куточках нашої планети, має можливість не тільки чути рідну мову, черпати цікаву інформацію, слідкувати за новинами, але й заробляти кошти.

Плани на майбутнє

Не зупиняючись на досягнутому, MEDIACAST.TV розвивається та удосконалюється. У перспективах значне розширення кількості телеканалів та радіостанцій. У планах запуск каналів із вивченням української мови, трансляція культурного контенту, зокрема виступів в опері, філармонії, хорового співу. Незабаром з’являться ще більше нових програм, які знайомитимуть свого глядача з історією, культурою українського народу, що дозволить нашим громадянам мати, таку необхідну, ниточку зв’язку із батьківщиною. Компанія отримала підтримку від Держкіно, і саме зараз ведуться активні переговори, щодо отримання ліцензії на трансляцію українських фільмів. Також, уже розпочато роботу над створенням фільмотеки з сучасними та старими українськими фільмами. Транслюватиметься багато цікавих програм, що стосуватимуться національної кухні, традицій, стародавніх звичаїв та багато іншого. Компанія розробляє нові додатки на інші платформи – Apple TV, Samsung smart TV на ОС Tizen, які відкриють ще більше можливостей та дозволять не залишатися осторонь подій, що відбуваються на рідній землі.

Принципова позиція стосовно легальності бізнесу

Щодня різні телегрупи та провайдери ведуть боротьбу проти іноземних піратських сервісів інтернет-телебачення. І поки одні закриваються, а на їх місці з’являються інші, страждають користувачі, втрачаючи власні кошти. Часто люди замовляючи інтернет-телебачення не здогадуються про, те що користуються сервісами-піратами, та не з власної волі, стають співучасниками злочину. Не припустимість нелегальної трансляції лягло в основу роботи MEDIACAST.TV. Адже кожна праця повинна отримувати винагороду і ніхто не має права використовувати чужий продукт в особистих комерційних цілях. Йдучи до кінотеатру, ні у кого не виникає питань, чому за це потрібно платити, саме так повинно відбуватися і з телебаченням. Адже кожне створене кіно, шоу чи програма є чиєюсь працею, у яку вкладено душу, сили та кошти.

Тому започатковуючи власну OTT-платформу з українським телебаченням в США, питання легалізації бізнесу було ключовим та не підлягало обговоренню. Стосунки із правовласниками на взаємовигідних умовах є принципово важливими. Маючи ліцензію та договори із кожним телеканалом, компанія забезпечує легальну трансляцію усіх програм. Дотримуючись букви закону, поважаючи авторське право, MEDIACAST.TV забезпечує зручне, оптимізоване, а головне якісне для кожного глядача телебачення.

Підсумок

 Отож, поки влада вдає, що бореться за українську державу, її суверенітет, захищає цілісність, компанія MEDIACAST.TV демонструє справжній патріотизм та любов до України. Команда молодих людей в особі Івана Вітенка, Тараса Демкура та Юрія Шепетюка цілодобово працює на забезпечення кожної української родини якісним контентом. Щиро вірячи у справу всього свого життя, ці чоловіки мріють про квітучу та незалежну Україну. Державу, у якій її громадяни пам’ятають історію, цінують звичаї, традиції, плекають мову. Також компанія займається волонтерством та підтримує захисників України, які воюють у зоні АТО, перераховуючи 5% від прибутку на рахунок фонду «Повернись живим».

Однак, жодна справа, жоден проект не може бути успішним без підтримки та допомоги. Тому, компанія MEDIACAST.TV висловлює щиру подяку за виявлений інтерес до сервісу та проукраїнську позицію усім небайдужим громадянам. Зокрема:

Олександру Щербі — Послу України в Австрії;

Олегу Яхно — віце-президенту Аргентинсько-української торгово-промислової палати;

Мар’яну Чайковському — адвокату, громадському діячу Бразилії українського походження;

Павлу Ґроду — українському громадському діячу Канади. Президенту Світового конгресу українців;

Андрію Футею — американському та українському громадському діячу. Почесному консулу України в Клівленді. Президенту Українського конгресового комітету Америки.

Переконані, що саме розвиток українського телебачення, звучання рідної мови, можливість отримувати достовірну, незаангажовану інформацію є запорукою сильної нації. Дивіться українське кіно, слухайте українську музику, читайте українські книги, цінуйте рідне коріння та пам’ятайте історію предків. Тільки за таких умов, суспільство зможе вилікуватись від багаторічного впливу російської пропаганди та матиме сили і наснагу протистояти зовнішнім загрозам.

 

МАТЕРІАЛ: MEDIACAST.TV

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ