Новини

Із початком весни переглянуть систему виплати пенсійних коштів


Уже з 1 березня 10-ти мільйонам українцям мають перерахувати пенсії. Індексацію проводять через зросатння середньої зарплати, підвищення цін та інфляцію.

У формулі, за якою будуть переглядати пенсії, враховуватиметься стаж, рівень заробітної плати, яку раніше отримував пенсіонер, і рівень середньої зарплати по країні. Тепер це відбуватиметься щорічно і в автоматичному режимі. Гроші у бюджеті є, кажуть в Міністерстві соціальної політики.

А ще у березні пенсіонери-субсидіянти почнуть отримувати гроші для оплати комунальних платежів. Адже запрацює ще одна реформа – монетизація житлових субсидій. Тепер усі пільговики мають самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію. А кошти, що залишатимуться після оплати комуналки, можна буде використати на свій розсуд.

Якщо ж у субсидіянта виникне заборгованість за сплату комунальних платежів – пільгу відберуть. Загалом на таку адресну допомогу цьогоріч передбачили 55 мільярдів гривень.

Якщо ж пенсійну реформу експерти вважають плановою ще з 2017 року, то монетизацію субсидій називають – передвиборчими бонусами.

Експерти кажуть, така система може негативно вплинути на платоспроможність українців і збільшити заборгованість за комуналку. У Міністерстві запевняють, якщо так буде, реформу монетизації переглянуть.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ