Новини

Кабмін збільшить податки для працівників ІТ-галузі


Відтепер сплачуватимуть у тричі більше: ФОП-ів-айтішників переведуть у площину трудових відносин. Кабмін зібрався приборкати заробітки заможних ІТ-спеціалістів і тим самим збільшити для них податки. Виявилось, що за рахунок цих виплат урядовці планують поповнити держбюджет. Однак, самим програмістам така ідея недовподоби.

Кількість невдоволених працівників зростатиме пропорційно виплатам. Адже  чим більше підприємців обкладають податками, тим більше вони йдуть у тінь. Юристи застерігають, ІТ-спеціалісти можуть перевести свої компанії в овшори, що залишить державну казну і без того, що у неї потрапляє зараз.

Зараз ІТ-Галузь посідає третє місце в структурі ВВП держави. Лише за минулий рік ФОПи-програмісти сплатили 3% від усього держбюджету, а це понад 4 мільярди доларів. Експерти переконані, країна у скрутному економічному становищі, а тому удар по малому бізнесу недоцільний збоку влади. Більше того, запевняють, слід боротися з великим бізнесом, адже саме його представники фактично не сплачують податки.

У законопроекту благородна ціль – захистити українців від недобросовісних роботодавців, зарплат у конвертах та відсутності трудових і соціальних гарантій. Але, у той же час, ініціатива може виявитися небезпечною для цілої галузі, що зараз є ключоим джерелом для державної казни.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ