Новини

КМДА прокоментувало ситуацію щодо розкопок на Поштовій площі


Питання подальшої долі артефактів на Поштовій площі постало як ніколи гостро. У КМДА коментують – чиновники схвильовані не менше науковців.

«Якщо ми будемо надалі затягувати, і нічого не робити, то ми можемо втратити не тільки те що вже було розкопано, те, що лежить просто неба вже декілька років, а й те, що знаходиться в землі», – запевняє  голова Управління охорони культурної спадщини КМДА Євген Нікоряк.

Як відомо, місце розкопок минулого тижня затопило внаслідок аварії на водогоні. Дренажні колодязі не витримали й полилася вода. Наразі забудовник розробляє альтернативну версію укріплення, після встановлення якої археологи зможуть продовжити свою роботу.

«Як тільки фахівці інституту археології почнуть робити ці дослідження, у нас в підземному просторі влаштовані веб-камери, ми їх підключимо до мережі, і кожен бажаючий зможе дивитися в режимі онлайн за тим, як проводяться археологічні розкопки на даній ділянці», – розповідає директор КП «Дирекція будівництва щляхово-транспортних споруд м.Києва» Максим Калінін.

А от активістів ідея альтернативного проекту від забудовника бентежить: відповідального за розкопки археолога усунули від обов’язків, але тільки він може взяти участь у розробці плану музею, що є основною технічною умовою для реалізації будь-яких майбутніх планувань, запевняють вони. На місці нещодавнього потопу трохи всохлось, хоча й досі видніються невеликі потоки води, що йдуть зі стін.

Більше тисячі артефактів стародавнього Києва, що представляють собою неабияку історичну цінність для країни зараз лежать під брезентом і пріють. Така зневага до артефактів – відкрита рана на тілі української історії. 

Окрім малих артефактів у землі, на цьому місці збереглися й більш монументальні пам’ятки. Ось ці на перший погляд непримітні уламки деревини –  частини споруд часів Київської Русі. Місцина площею більше п’яти тисяч квадратних метрів досі не розрита до кінця. Однак, якщо до робіт допустять сторонніх людей, що не мають відношення до первинного дослідження – усі скарби Українських Помпей буде знищено.

Наразі столична влада офіційно заявила про рішення укріпити будову, додатковою плитою. От тільки перипетії із забудовником ще довго не дадуть українцям побачити результат досліджень їхнього минулого.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ