Новини

Комплексний  звіт голови Києво-Святошинської РДА Мирослави Смірнової про роботу у 2018 році

Дорогі українці!

Представляю основні напрацювання нашої команди у Києво-Святошинському районі за 2018 рік.

2015 року, очоливши РДА, я прийшла до вчителів, лікарів, працівників сільських клубів та спортивних шкіл, до комунальників, які працюють у селах і містах, поліцейських, у яких тоді навіть комп’ютерів не вистачало, і запитала, що потрібно їм і що для них можу зробити я як представник влади. Сьогодні разом із багатьма з них нам вдалося втілити в життя ті найважливіші реформи в державі, які дали змогу кожному відчути реальні зміни у своїх населених пунктах.

Для Києво-Святошинського  району, зважаючи на темпи росту населення та специфіку пристоличного регіону, розвиток соціальної інфраструктури є питанням номер один. У 2018 році ми зосередилися на зміцненні матеріально-технічної бази соціальних закладів, будівництві нових об’єктів та благоустрої населених пунктів району.

Минулий рік був непростим, але нам вдалося реалізувати багато ініціатив задля розвитку і процвітання району.

Я звітую про велику роботу нашої команди: районної державної адміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування та громадськості.

Бо щиро вірю, що коли маєш бачення і команду, коли працюєш для людей, усе вийде. На сьогодні ми будуємо 9 соціальних об’єктів. Це школи, дитсадки, спортивні центри. Переконана, що у 2019-му ми реалізуємо все заплановане. А ті проекти, які вже втілені в життя, працюватимуть задля добробуту жителів Києво-Святошинського району. Я ділюся нашими досягненнями і планами. Це досвід, який ми прагнемо поширювати задля розвитку України. Лише робота – без пустих обіцянок.

Ми не обіцяємо – ми робимо, а потім звітуємо.

                                                                 СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Ми концентруємо зусилля на підвищенні якості обслуговування громадян в управлінні соцзахисту. У районі зареєстровано понад 32 тисячі пільговиків, у тому числі понад 2 тисячі учасників АТО/ООС.

Особлива увага приділяється призначенню субсидій. За останні роки суттєво зросла кількість сімей, які отримують субсидії, у 2018 році – це близько 19 тисяч родин.

Пільги на житлово-комунальні послуги у 2018 році отримали понад 32 тисячі осіб.

Працюємо, щоб усі категорії населення, які відповідно до законодавства мають пільги, отримували їх вчасно і в повному обсязі.

Ведеться робота з потерпілими внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Чорнобильцям виплачується щомісячна компенсація вартості продуктів харчування, а також компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю. У 2018 році компенсації, допомогу і пільги було виплачено 10-м тисячам постраждалих  від наслідків аварії на ЧАЕС. Щороку виділяються кошти на оздоровлення осіб з інвалідністю, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Окрім тих пільг та виплат, які гарантує держава, працюємо в межах районних цільових програм, яких на сьогодні в районі діє 12.

Зокрема, за програмою «Турбота» лише за 2018 рік кошти отримали майже 7 тисяч жителів району. Крім “Турботи”, успішно працюють  програми: допомоги учасникам АТО, адресної допомоги дітям, компенсації проїзду чорнобильцям, підтримки управління соцзахисту, а також програми “Молодь” і “Назустріч дітям”.

Працюємо над удосконаленням програм та підвищенням якості соціальних послуг. Приділяємо увагу оздоровленню дітей.

У 2018 році 4300 дітей ми відправили на відпочинок. Також продовжуємо гарну традицію запрошувати діток із зони АТО/ООС до нашого району. Цього разу завітали гості із м. Красногорівки на передноворічні вихідні. Важливо, щоб ці діти мали дитинство, хотілося хоч і не надовго, але подарувати їм тепло, затишок і мир.

Приділяється увага соціальному супроводу. Одним із проектів, що діє на постійній основі, є «Школа життя». Фахівці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять тематичні заняття та консультації для діток із соціально незахищених родин.

Регулярно проводяться особисті прийоми громадян, під час яких разом зі спеціалістами райдержадміністрації надаємо людям консультативну допомогу та докладаємо максимум зусиль, щоб допомогти нашим жителям у вирішенні їх проблем.

Постійно співпрацюємо із благодійною організацією «Отчий дім», бо чужих дітей не буває. Робимо все можливе, щоб допомогти дітям-сиротам придбати власне житло. Так, з районного бюджету було виділено кошти, яких не вистачало на придбання квартири для вихованки «Отчого дому» за державною програмою. Тепер Валерія має власне житло і завжди може розраховувати на допомогу.

                                                                     МЕДИЦИНА

Останні чотири роки роботи нашої команди були спрямовані на реформування медичної сфери. І якщо перші два роки роботи в районі найбільше уваги приділялося освітній галузі, то на сьогодні – це медицина. На розвиток сфери охорони здоров’я з районного бюджету спрямовується щороку значне фінансування.

Фаховість медпрацівників, якість та технологічність послуг, модернізація обладнання, доступність і результативність є основними аспектами медичної реформи, на які була спрямована робота.

Це ремонтні роботи як у місцевих медзакладах, так і районних; придбання найсучаснішого обладнання; постійне навчання лікарів; додаткове матеріальне забезпечення медпрацівників.

Ми удосконалюємо медичні послуги у Центральній районній лікарні. Для відділення патології вагітних
придбано 3-D апарат ультразвукової діагностики, оновлено обладнання у відділенні новонароджених, урологічному відділенні. Хірургічне відділення тепер має новий нейрохірургічний операційний мікроскоп, набори нейро- та мікрохірургічних інструментів та нейроендоскопічну стійку. Придбано дороговартісне обладнання, зокрема комп’ютерний томограф, систему цифрової рентгенографії з плоскопанельним детектором, стаціонарною радіологічною станцією та цифровим пристроєм автоматичного друку рентгенівських знімків, апарат для переливання власної крові пацієнта під час операції та систему обігріву хворого під час операції.

Вже не перший рік закуповуємо санітарний автотранспорт. У 2018 році придбали автомобіль для транспортування пацієнтів у важкому стані.

Також вже два роки поспіль працюємо над відновленням районної стоматологічної поліклініки. У 2018 році тут встановлені нові стоматологічні установки, придбано машину для термічної обробки матеріалів, ливарну машину, обладнання для зуботехнічної лабораторії, фрезерувальний апарат, полімеризатор, портативні бормашини та хірургічні меблі.

У Вишневому завершено капітальний ремонт у амбулаторії та жіночій консультації. Тепер медичний заклад має все необхідне обладнання та умови для вчасної та експертної діагностики і лікування пацієнток. Також у стоматологічне відділення Вишнівської лікарні придбано нові стоматустановки, дентальний рентген-апарат, облаштовано стерилізаційну.

Проведено ремонти у приміщеннях стаціонарних відділень, амбулаторій та поліклінік.

Дитячу поліклініку у Боярці частинами відновлювали протягом останніх років. Адже минулий стан поліклініки, куди приходять з немовлятами, жахав. А тепер це сучасний медичний заклад, де комфортно пацієнтам і лікарям.

Проведено капітальні ремонти у п’яти амбулаторіях: у селищі Чабани та селах Софіївська Борщагівка, Дмитрівка, Шпитьки та Личанка. Нова сучасна амбулаторія облаштована у Святопетрівському. Також у 2018 році відкрито пункт базування екстреної медичної допомоги у Софіївській Борщагівці. Незважаючи на те, що це установи обласного підпорядкування, життя і здоров’я наших мешканців – у пріоритеті.

Та головне, що всі місцеві амбулаторії обладнано усім необхідним устаткуванням для надання первинної допомоги. Крім того, у дев’яти амбулаторіях та шести фельдшерсько-акушерських пунктах проведено реконструкцію систем газопостачання.

Найбільшим і найвідповідальнішим проектом стало будівництво нової Білогородської амбулаторії. Це новий стандарт надання медичних послуг на місцях. Амбулаторія збудована спільними зусиллями: райдержадміністрації, районної та сільської рад за кошти районного бюджету, що стало можливим завдяки бюджетній та податковій реформам, впровадженим у 2015 році. Білогородська амбулаторія – це показник того, як гроші можуть і мають “працювати” на місцях. Дві тисячі квадратних метрів, просторі кабінети, достатня кількість технічних приміщень, найкраще обладнання і житло для лікарських сімей. Тут є рентген-кабінет, власна лабораторія, апарат ультразвукової діагностики, стоматологічні та фізіотерапевтичні кабінети, 7 палат стаціонару та прекрасний колектив, який вдалося зберегти. Усе це – два роки роботи. І замість старої сільської амбулаторії, яка згоріла вщент у 2015 році, жителі Білогородки та навколишніх сіл мають сучасний медичний центр.

Важливо, що на сьогодні усі комунальні заклади охорони здоров’я нашого району отримали статус комунальних некомерційних підприємств. Укладено договори з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Одне із завдань, яке стоїть перед нами, – гідне фінансове забезпечення лікарів, ми мотивуємо хороших спеціалістів працювати в районі. Діє програма місцевих стимулів. У районному бюджеті передбачені доплати медичним працівникам первинної ланки у розмірі 5 тисяч гривень на місяць.

                                                                         ОСВІТА

Розвиток освіти у Києво-Святошинському районі був і залишається сьогодні пріоритетним напрямом роботи.

Працюємо над комплексним впровадженням нових освітніх підходів, гармонійного навчання і виховання молодого покоління, починаючи з дошкільної освіти.

У школах району успішно запроваджений новий освітній стандарт «Нова українська школа». Для кожної школи в районі ми закупили усі необхідні матеріали і обладнання. Проте переконана, що новий освітній стандарт передбачає розуміння того, що для підвищення якості навчання недостатньо придбати нетбуки, меблі, нові підручники та пройти педагогам кваліфікаційні курси. Ми говоримо про зміну підходів до самого розуміння освіти, про щоденний комфорт вчителів та учнів, про партнерство і взаємоповагу.

Саме тому ми продовжуємо створювати комфортні та сучасні умови в наших навчальних закладах.

На часі питання енергозбереження – у 2018 році повністю утеплено Новосілківську та Забірську школи, а також утеплено будівлю початкових класів Боярської четвертої школи. Укріплено фундамент Гореницької школи. Капітальні ремонти приміщень проведені у 26 навчальних закладах.

Серед масштабних проектів  – будівництво школи у Петропавлівській Борщагівці. Велика потужна школа, де навчатиметься понад тисячу дітей, просто необхідна для села, яке за темпами розвитку перевищує не одне місто. Тут створюються усі умови для інклюзії, можливості для здобуття практичної освіти та всебічного розвитку.

Після 20-річної перерви разом із селищною радою ми відновили будівництво школи у Чабанах. Тут буде два басейни, зони для занять спортом та відпочинку, продумані для профорієнтованого навчання класи.

Ще один принциповий і дуже непростий проект – добудова Вишнівської першої школи. Моя позиція та позиція депутатського корпусу –  максимально сприяти цьому будівництву. Це обласний проект, проте з районного та міського бюджетів вже котрий рік виділяється фінансування, щоб діти Вишневого, нарешті, мали місце для навчання. Зі свого боку, я докладаю і докладатиму максимум зусиль, щоб питання цього будівництва просувалося якомога швидше.

Також разом із сільською радою розпочали добудову Софіївсько-Борщагівського навчально-виховного комплексу. Протягом минулих років з районного бюджету виділялося значне фінансування на капітальний ремонт школи. Проте село розвивається, тому невдовзі жителі матимуть ще одну повноцінну школу, бо за потужностями новий корпус не поступатиметься існуючій будівлі.

Багато уваги приділяємо дошкільній освіті. У 2018 році ми відкрили добудований дитячий садок у Крюківщині. Садочок будувався довго, будівництво призупинялося, проте завдяки фінансуванню з районного бюджету та принциповій позиції сільської ради ми відкрили дошкільний навчальний заклад європейського рівня.  Ще два нові об’єкти для дошкільнят – у Вишневому та Софіївській Борщагівці.

Плануємо разом із районною радою та органами місцевого самоврядування у 2019-му році відкрити ще два дитсадки: у Віті-Поштовій та Шпитьках. З району виділяється фінансування на ці об’єкти, щоб діти із наших населених пунктів мали комфортні умови для розвитку.

Крім того, розпочато будівництво дитсадка у Гатному та проведено капітальний ремонт будівлі дитсадочка у Вишневому. І це все – завдяки команді.

Ми і надалі займаємося питанням безпечного довезення дітей до школи. Крім закупівлі нових автобусів, у 2018 році були виділені кошти на капітальний ремонт та технічне обслуговування транспортних засобів.

Для підтримки обдарованої молоді ми в рази збільшили стипендію голови райдержадміністрації. У 2018 році 152 обдарованих дітей отримували стипендію у розмірі від 450 до 750 гривень на місяць.

Збільшено на 10 % і посадові оклади педагогам закладів позашкільної освіти за підготовку переможців олімпіад, конкурсів та за науково-дослідницьку роботу з учнями.

Формування свідомого, ерудованого, розвиненого покоління українців – це необхідність і шлях до процвітання
держави.

                                                                        СПОРТ

Ми говоримо про всебічний розвиток, який неможливий без спорту. Щороку збільшується фінансування на розвиток спортивної інфраструктури.

У Гатному, Святопетрівському та Дмитрівці встановлені багатофункціональні спортивні комплекси Street Fight. Цей унікальний проект дає можливість займатися спортом абсолютно безкоштовно. На сьогодні у районі функціонує вже п’ять таких спортивних локацій. Комплекси мають все необхідне обладнання як для багатофункціонального тренінгу, так і для занять бойовими мистецтвами. Вони призначені для занять боксом, кікбоксингом, карате та іншими видами єдиноборств. Тут є ринг, боксерські груші, манекени, тренажери та інше обладнання.

Приділено увагу районній спортивній школі «Максимум». Придбали автобус для зручних поїздок наших спортсменів на змагання, тенісні столи, м’ячі, форму, різне спортивне обладнання та інвентар. Крім того, виділялися кошти для встановлення спортивних майданчиків у Вишневому.

Також у 2018-му році розпочали роботу над двома великими спортивними проектами: басейном та школою бойових мистецтв.

Наразі у Боярці йде будівництво сучасного тренувального басейну з розмірами плеса, що дозволяє проводити рейтингові змагання з плавання. Він буде оснащений сучасним кліматичним обладнанням та системою очистки води.

Вже будується «Школа бойових мистецтв» у Боярці. Сучасний тренувальний комплекс для занять єдиноборствами та реабілітації  буде оснащений передовим обладнанням, тренажерами, боксерським рингом та інвентарем для занять боксом, татамі. Відкриття заплановане на кінець 2019 року.

У Києво-Святошинському районі функціонує програма «Фізичної культури та спорту на 2017-2022 роки», в межах реалізації якої організовуються заходи для популяризації спорту та проводяться спортивні змагання.

Один із масштабних заходів – відкритий чемпіонат Києво-Святошинського району з боксу серед юніорів та юнаків, який відбувся у квітні. За результатами була сформована та забезпечена формою і боксерськими рукавичками районна команда з боксу. Також дякую районній федерації футболу як одному з найпотужніших спортивних осередків. У цьому році урочисто закривали футбольний сезон, було приємно бачити  велику футбольну родину району.

У 2018 році 30 найкращих спортсменів та тренерів отримували стипендію голови РДА за високі досягнення в галузі спорту. Цього року вже призначено 39 стипендій нашим чемпіонам.

Приділяється увага оздоровленню спортсменів – була організована поїздка на навчально-тренувальні збори біля моря у Рибаківці для 29 дітей.

                                                                  КУЛЬТУРА

Сфера культури району також отримує значну підтримку.

Лише за минулий рік здійснили ремонтні роботи, працювали над збереженням та покращенням матеріально-технічної бази закладів культури районного підпорядкування.

Ми працюємо над тим, щоб районний будинок культури мав статус загальнорайонного культурного центру. На сьогодні зміцнюється матеріально-технічна база, зокрема, ми придбали костюми, оргтехніку, звукове обладнання, декорації. Подбали про безпеку, встановивши протипожежне обладнання.

Приділяємо увагу будинкам культури і клубам на місцях. Проведено капітальні ремонти, придбано сценічний одяг, звукове та світлове обладнання, музичні інструменти, меблі, побутову техніку для шести будинків культури та сімох клубів.

Усі п’ять шкіл мистецтв у районі отримали нові музичні інструменти, костюми, меблі, оргтехніку, протипожежне обладнання та відеонагляд. Розширюється база закладів мистецької освіти. У Бузовій відкрито філію Шпитьківської дитячої школи мистецтв з класами з фахових дисциплін. Введено 20 штатних одиниць для шкіл естетичного виховання, відповідно відкрили нові класи у школах мистецтв, постійно збільшується кількість учнів.

Пишаюся талановитою молоддю, яка представляє Києво-Святошинський район на всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Розвивається центральна бібліотечна система району. Щороку поповнюється бібліотечний фонд сучасними виданнями, бібліотеки мають доступ до інтернету та засоби для організації і проведення тематичних заходів. У 2018 році оновлено книжковий фонд бібліотек, закуплено бібліотечну техніку, акустичні системи, проектор, комп’ютерну техніку, принтери, меблі, протипожежне обладнання.

Крім придбаної оргтехніки, музейних експонатів та протипожежного обладнання, Боярський краєзнавчий музей поповнив свій фонд унікальними надбаннями – викуплено та відреставровано 24 картини «українського Ван Гога» Леоніда Литвина, який був жителем нашого району.

Крім того, для потреб відділу культури був придбаний автомобіль.

Велика увага приділяється організації просвітницьких та культурно-масових заходів, районні колективи є постійними учасниками міжнародних фестивалів. Однією із масштабних подій стало проведення культурно-історичного заходу «Військово-історична реконструкція «Битва за Боярку». Об’єднали зусилля адміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування та громадськості для проведення фестивалю «З війни до миру. Повернення…»  Цей захід став символом патріотизму, хотілося вчергове сказати «дякую» нашим захисникам. Ми організували концерт, виставку військової техніки, тематичні виставки, польову кухню, передбачили розваги для дітей, а також встановили локації, де військовослужбовці могли отримати юридичну консультацію та соціально-психологічну допомогу.

                                                                  ЗАХИСНИКИ

Ефективно реалізовуються районні програми у межах яких виділяється фінансування з районного бюджету для підтримки, зміцнення матеріально-технічної бази військового комісаріату, відділу поліції та підрозділу ДСНС.

У 2018 році ми передали рятувальникам надувний пневмокаркасний намет,  призначений для захисту від сонячних променів, атмосферних опадів та вітру, а також електричний нагнітач повітря. Конструкцію можна використовувати у холодний період та під час негоди для розгортання оперативного штабу.

Безпека наших жителів – одне із ключових завдань. Тому для райвідділу поліції за кошти районного бюджету у 2018 році були придбані нагрудні відеореєстратори, мікроавтобус та два автомобілі марки Hyundai, а також  чотири автомобілі Renault для спільного патрулювання з громадськими формуваннями. Постійно розширюється загальнорайонна система відеонагляду.

Передбачене фінансування і на поточний рік: для громадських формувань у кожному населеному пункті,
який сформує місцевий підрозділ з охорони правопорядку, буде придбано автомобіль.

У Києво-Святошинському районі збережено усі соціальні гарантії для військовослужбовців. Постійно здійснюється підтримка сімей військових, надається матеріальна допомога, проводяться виїзди у зону АТО/ООС із допомогою для захисників. 10 тисяч гривень від району отримує кожен військовослужбовець, який підписує контракт.

Значна увага приділяється забезпеченню земельними ділянками учасників бойових дій та їх сімей, які зареєстровані та проживають у Києво-Святошинському районі. Наразі виділено майже 1400 ділянок.

У минулому році 3 військовослужбовці з інвалідністю отримали додаткові кошти з районного бюджету для придбання власних квартир за державною програмою.

Також у 2018 році за кошти районного бюджету було здійснено ремонт даху газової котельні, реконструйовано зовнішні мережі теплопостачання військового комісаріату.

Крім того, ми постійно співпрацюємо з філією Київського військового ліцею імені Івана Богуна у Боярці, залучаємо волонтерську допомогу для підтримки майбутніх захисників.

Завдяки спільній роботі з кожним роком показники безпеки у нашому районі покращуються.

Уся ця робота – заради комфорту і безпеки наших жителів.

                                                                            ЖКГ

Модернізація сфери житлово-комунального господарства – один із важливих напрямів роботи.

У 2018 році у сфері житлово-комунального господарства значну увагу приділили ремонту доріг. Понад 67 тисяч квадратних метрів доріг відремонтовано у 2018 році.

Крім того, для громад району постійно закуповується спеціалізована комунальна техніка. За минулий рік придбано вісім одиниць для різних населених пунктів.

Також у населених пунктах району для зменшення споживання енергоносіїв реконструюються лінії електропередач із заміною вуличного освітлення на енергозберігаючі лампи. Здійснюються заходи з проектування, реконструкції, будівництва систем водо- та газопостачання, ремонт та утеплення будинків.

 

                                                 АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ

Успішно функціонує Києво-Святошинський районний центр надання адміністративних послуг.

На сьогодні ЦНАП надає 119 видів послуг.  У 2018 році облаштоване друге робоче місце з оформлення біометричних паспортів.

За рахунок надання адміністративних послуг щороку збільшуються надходження до бюджетів різних рівнів.

У 2019 році планується запровадження надання послуг з реєстрації актів цивільного стану, з первинного отримання посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів.

Дякую

за командну роботу!

Загалом такими є ключові аспекти розвитку Києво-Святошинського району. Основне – це відповідально передавати повноваження на місця. Сприяти децентралізації та при цьому допомагати органам місцевого самоврядування: вчити працювати з коштами, самостійно проходити тендерні процедури, взаємодіяти з підрядниками. Безперечно, поштовхом для регіонального розвитку стали державні бюджетна та податкова реформи.

Дякую за розуміння і підтримку голові Києво-Святошинської районної ради Вадиму Гедульянову та депутатському корпусу,
керівникам органів місцевого самоврядування, а також колективу райдержадміністрації.

Вірю, що район тільки нарощуватиме темпи розвитку.

 

Мирослава Смірнова

 

 

 

 

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ