Новини

Конфлікт довкола забудови у Вишневому: буремна сесія і чергові мітинги

У Вишневому набирає обертів конфлікт довкола одного з будмайданчиків. Нещодавно там перекривали дорогу противники забудови. Тепер те саме зробили вже інвестори: власники майбутніх квадратних метрів вимагають відновити будівництво. Із мітингами прихильники і противники будівництва вийшла під стіни Вишневої міської ради та Києво-Святошинської адміністрації.

І знову перекрита вулиця Київська

В останній день весни люди перекривали дорогу через конфліктну забудову 10 га, що на в’їзді у Вишневе. Цього разу пікетували на підтримку будівництва. Серед учасників акції протесту – працівники будмайданчика та інвестори. Вони розповіли, що через численні конфлікти з місцевими мешканцями і місцевими депутатами будівництво частково заморозили.

«Завдяки оцим деструктивним діям політиків, які накручують активістів місцевих, які теж до речі зв’язані із будівельним бізнесом, складається ситуація так, що наше будівництво може просто зупинитися. І ми, як інвестори, залишимося і без житла, і без своїх грошей вкладених», – пояснив інвестор Володимир Шведюк.

На мітинг вийшли і противники будівництва. Вони розповіли, що із забудовником воюють від минулого року. Причина – хочуть аби на місці майбутніх багатоповерхівок був сквер.

«Я мешканка Вишневого і ми тут намагаємося відвоювати клаптик землі. Я взяла своїх дітей, багато вишнівчан теж взяли своїх дітей, ми руками прибирали всю траву, садили дерева, і що ви думаєте – плюнули на всіх і взяли бульдозерами, вибачте, розірвали всі дерева», – обурюється місцева мешканка Наталя Гайдаєнко.

Представник компанії-забудовника вже неодноразово пояснював обуреним людям, що оренду ділянки у 10 гектарів для зведення багатоповерхівок оформили ще у 2007 році. За його словами, вони мають усі дозвільні документи. Втім, деякі місцеві депутати намагаються скасувати попередні рішення.

«З того 2007 року ніхто нічого не робив, зараз, як тільки почалася забудова, вже комусь потрібен і парк, і зони відпочинку, і все на світі», – розповів представник забудовника Сергій Лук’янчук.

Буремна сесія Вишневої міської ради

Згодом, на сесії Вишневої міської ради, що відбулась того ж дня, представник забудовника Сергій Лук’янчук заявив, що вони починають роботи по влаштуванню парку, зеленої зони, а також впорядкування дитячого садочка. Місцеві мешканці, що були присутні у залі засідань зраділи цій новині.

«Соціолог, яка проводила дослідження, заявила, що у місті, дійсно, не вистачає дитячих садочків. Це життєва необхідність і для моїх дітей, і для дітей інших молодих сімей. А люди, котрі називають себе представниками громади, хоча не є такими насправді, бо громада їх не обирала, «качають» права за парк. Я переконана, що це просто боротьба за землю, що ці активісти підтримають аферистів і просто віддадуть ту паркову зону. Тому нехай забудовник будує нам дитсадок», – заявила мешканка Вишневого пані Світлана.

Серед присутніх на сесії були і ті, хто у цьому конфлікті інтересів участі не беруть і виступають за здоровий глузд. Зокрема, керівник «Національного корпусу» Києво-Святошинського району заявив, що потрібно спочатку зрозуміти чого дійсно хочуть мешканці Вишневого.

«Я сьогодні ніякої конкретики не почув. Сидять 10 людей, які розповідають за все місто, за 60 тисяч чоловік і вказують як що має бути і хто що має робити, – поділився враженнями Ігор Бердніков.

Мітинг під районною адміністрацією

Згодом противники будівництва із плакатами вирушили під стіни Києво-Святошинської РДА. Згодом ситуацію прокоментували в Києво-Святошинській райдаміністрації. Кажуть, що договір оренди землі забудовником – досі є чинним.

«Є інвестори, які вклалися в це будівництво, є інша сторона – мешканці Вишневого, які проти забудови. Але більша частина цих мешканців оплачена місцевими аферистами, по іншому я їх не назву, тому що знаю інформацію, що від забудовника вимагали частину бізнесу для того, щоб йому дозволили там будувати», – заявила голова Києво-Святошинської РДА Київщини Мирослава Смірнова.

9 років тиші після скандалу з хабарем

Скандал навколо цих 10 га насправді має свою історію. Якщо перерити Інтернет у пошуках давніших новин, пошукати інформацію на сайтах правоохоронців, то можна згадати наступний факт:

Майже десять років тому розгорівся потужний скандал у Вишневому – заступника мера міста Вишневе Володимира Стужука спіймали на хабарі. Чиновника затримали, коли йому передавали два з половиною мільйона гривень.

Тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко розповів журналістам, що пана Стужука затримали, оскільки той хотів нажитися на землі, яка належить місту. Мова йде саме про ці самі «10 га».

На десяти гектарах донецький підприємець хотів побудувати бізнес-парк. Про це розповідають жителі Вишневого. За це повинен був покласти в кишеню чиновника п’ять мільйонів гривень. Про те, що з цією землею щось нечисто, люди чули вже давно.

«Ну, кажуть люди між собою, що там десять гектарів землі Гошко, Стужук хочуть роздеребанити. – А давно вже говорять про те, що ці десять гектарів хочуть віддати? – Ну, я ж про чув місяці два – три ». – ось так прокоментував ситуацію у далекому 2009 році мешканець Вишневого Василь Рудий журналістам.

Броварський міськрайонний суд 24 грудня 2009 року прийняв рішення засудити Володимира Стужука за ч.3 ст.368 КК України до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна і з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, терміном на 3 роки, за отримання хабара в сумі понад 2, 5 мільйона гривень, як частини обумовленої суми хабаря в загальній сумі 500 000 доларів США.

І з тих пір землю, просто кажучи, не чіпали. Люди продовжували саджати городину, в літню пору безхатченки там облаштовували місце для ночівлі (в бур’яні по пояс було досить затишно), а молоді хлопці влаштовували там «з’ясування стосунків», котрі нерідко закінчувалось викликами правоохоронців і медиків.

І з того далекого 2009 року про парк навіть не говорили. У місті, котре раніше взагалі було промисловим, створювали окремі маленькі сквери, дитячі та спортивні майданчики – люди були задоволені змінами. Про тих «10 га» навіть, можна сказати, забули.

Та у 2017 році, коли забудовник, маючи дозвіл на проведення підготовчих робіт, почав власне ними і займатися, частина депутатів, місцевих мешканців і жителі найближчих сіл (Софіївська Борщагівка, Клюківщина, Святопетрівське та ін.) почали підіймати проблему «забудови парку», яку вони, власне, самі так назвали. Хоча ніякого парку ніхто не забудовував, його там не було і будувати не планували.

Парк на околиці міста – бути чи не бути?

Місто Вишневе найменш озеленене у всій Київській області. Цю інформацію підтвердив журналістам Володимир Черній, начальник відділу містобудування та архітектури м. Вишневе.

«Територія міста понад 700 гектарів, з яких лише близько 60 відносяться до ландшафтно-рекреаційної зони та озеленення. Нині у місті є  невеличкі сквери, зелені зони, зокрема на вулиці Європейській, Київській, Лесі Українки. Наразі у проводяться роботи із благоустрою цих територій. На околицях міста біля в’їзного знаку в місті проводяться роботи з благоустрію.», – повідомив пан Черній.

Задоволені скверами у центрі міста і вишнівчани.

«Гуляю тут з донечкою щодня. Беремо з подругами, такими ж мамами, як я, каву і відпочиваємо з малюками. Не жарко, від дерев віє прохолодою, гарно облаштовані лавочки та смітники, чисто. Доня підросте і буде гратись на майданчику – він поруч. Дуже зручно добиратися, адже це центр», – коментує сквер, що по вулиці Європейська молода мама Аліна.

До центру добиратися дійсно зручно. Та й якщо ми проаналізуємо, всі парки, як правило, розташовуються в центрі. Наприклад, парк імені Шевченка, парк Свободи, Маріїнський, Дружби народів та інші в Києві. Парк Перемоги у Броварах, Бучанський міський парк у місті Буча.

Тому створити зону відпочинку в центрі Вишневого, аби всім було зручно і недалеко – логічно і правильно, а не на околиці міста.

«Загалом же проблема міста в тому, що воно не будувалося в лісі, порівняно з такими населеними пунктами, як Ірпінь, Буча», – розповідає  начальник відділу містобудування та архітектури м. Вишневе Володимир Черній. – Місто будувалося повністю в полі, навколо залізничної станції, де не було ні лісів, ні річок. На промисловій зоні, яка утворилася навколо станції Жуляни, зводились житлові квартали, відомчі адміністрації і на той час ніхто не задумувався про те, що місто потребує озеленення».

Тепер же, з плином часу, це питання постало гостро, адже резервних земель для озеленених у Вишневому немає. Щоби побудувати у Вишневому в центрі парк  – з гарним ландшафтом, зонами відпочинку, лавочками, дитячими і спортивними майданчиками, треба попросту або викупити землю у якогось підприємства, або розірвати з кимось догорів оренди, і тільки після того побудувати простору і сучасну рекреаційну зону.

Насправді, якщо «сильно захотіти», то зробити це можливо. У центрі Вишневого на місті житлових комплексів чи підприємств, які логічніше було б «винести» за межі міста, можна було б облаштувати парк, не гірший ніж в інших містах Київщини.

Чого тільки вартує вишнівчанам автопарк з маршрутками в центрі – на тій величезній площі, котру орендує одне з підприємств, міг би бути сквер, чи не так? А замість постійних заторів на вулиці Лесі Українки зранку і ввечері (коли маршрутні автобуси виїжджають-заїжджають в автопарк) ми могли б спостерігати на приємну «тягучку» мам з візочками, школярів, закоханих пар і молодих сімей, котрі влаштовують собі там приємні вечори!

Але про це потрібно було б подумати раніше!

Парк же, на околицях міста, межуючи з Софіївською Борщагівкою, позитивно вплинув би хіба на мешканців села, переконаний ріелтор Роман Ковальов.

«По-перше, це б додало вартості житлу, як продають в Софіївській Борщагівці, чи здають в оренду. Адже хороший парк відпочинку під вікнами – вигідно, в першу чергу, мешканцям цих будинків. По-друге, з потенційним місцем для парку, за яке боряться активісти, межує хіба два-три будинки у Вишневому. У пішій доступності добиратись туди буде всього декілька чоловік. Тому будувати там парк – нелогічно», – коментує ситуацію ріелтор одної з компаній.

Експерти переконують, якщо вже і будувати парк, то потрібно так, аби зиск мали з того усі вишнівчани. І варто наслідувати не тільки іноземні міста, але й наші, українські, котрі борються за те, аби підприємства, склади, ринки, супермаркети, тощо – «виносили» на околиці, а «все для людей» – будували у пішій доступності, в центрі.

«Хочеться, аби десь в центрі був парк, можливо з площею, де проводилися б урочисті всі події, з зеленими зонами, де можна було б з дітьми відпочити і просто «порелаксувати», позайматися йогою чи сходити на пікнік з друзями. В ідеалі, хотіла б, аби створили такий парк, як у Бучі, там дуже класно. Але чи є в нас для цього місце і гроші в бюджеті – не знаю. Цим має зайнятися місцева влада, мені здається», – висловлює свою думку вимушена переселенка Юлія Орленко, котра проживає і працює вже 4 роки у Вишневому.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ