Новини

Кримчанин, який став броварчанином

Журналісти називають його броварчанином, так само пишуть й інформаційні агентства. Але мало хто знає, що більше ніж 10 років тому він покинув рідний Крим та переїхав у передмістя столиці для того, аби присвятити життя спорту, а саме легкоатлетичній дисципліні – стрибкам у довжину.

Юного Сергія Никифирова  помітила на змагання у Харкові серед кадетів Наталія Гредунова, вона й схилила хлопця до переїзду. З тих пір Сергій будує свою кар’єру саме тут.

Нам 24-річний спортсмен каже: «Не знав, як правильно вимовляти «Бровари», але побачив на карті, що близько до столиці. Подумав, часто буду їздити до Києва».

І так з 2008 року й до сьогодні кожен його ранок розпочинається на Легкоатлетичному манежі у Броварах,  де поруч із професійними спортсменами займаються звичайні містяни.

Сергій розповів нашій редакції, що на днях повернувся із Норвегії, де виграв турнір  «Karsten Warholm International». Із шести спроб дві для українця були  результативними. Перше місце серед п’яти учасників здобув із взятою довжиною у 7,65 м. Однак особливо цією перемогою не пишається, каже,  змагання комерційні – тут він представляв свого спонсора, компанію «Nike», а не державу. Никифоров пояснює: «Це чудова можливість відчути дух суперництва перед серйозними стартами. Адже вже весною, 1-3 березня у шотландському Глазго пройде європейський чемпіонат». На попередньому такому турнірі хлопець завоював бронзу, цьогоріч він хоче результат покращити.

Сергій розповідає:  «Готуватися до нового сезону розпочав пізно, десь з 10 жовтня». Однак спорту віддає всі сили та час. Свій 25 день народження легкоатлет зустріне на турнірі. Чемпіонат України стартує у Сумах вже 7 лютого. Там хлопець боротиметься за офіційну путівку на міжнародні змагання. У тому числі і на світову першість у Досі. Чемпіонат запланований на початок осені 2019 року.

Сьогодні у світовому рейтингу українець Никифоров займає 44 місце. Як й інші спортсмени, Сергій мріє про олімпіаду. Зокрема, нам хлопець розповів, що прагне впізнаваності та рівняється на свого кумира Дуайта Філліпса.

З обережністю про плани Никифорова потрапити на Олімпіаду-2020 у Токіо каже й головний тренер збірної України зі стрибків Олександр Романюк. Він пояснює: «Тиснути на хлопця не хочемо, але покладаємо на нього великі надії».

Більше того, пан Олександр відкриває для нас спортсмена з іншого боку, розповідаючи те, про що хлопець змовчав. Як виявляється, ще в дитинстві Сергій став сиротою і переїхав до столиці вже сам. Його виховував дідусь, який помер два роки тому. Не дивлячись на такі труднощі, про свої досягнення юнак розповідає досить скромно. А вже головний тренер збірної констатує: «Сергій – найкращий в Україні стрибун наразі. Він має високий показник – 8,23 м. Це дуже близько до рекорду країни».

Ми запитали у пана Романюка, як легкоатлета, підтримує держава фінансово на достатньому рівні (Сам Сергій у розмові був скромним та сказав, що грошей на все вистачає). «Його гарно готують. Никифоров не раз їздив на збори за кордон. Зокрема, до Португалії, Туреччини та Естонії. Однак є проблема, забезпечення житлом», – зазначає тренер.

І справді, хлопець з часу переїзду з Криму й до сьогодні живе у гуртожитку. Як виявляється, після Чемпіонату Європи, який був у Берліні, мер міста (Ігор Сапожко) пообіцяв владнати  питання. І стосовно цього також маємо коментар тренера: «Проблема з житлом спочатку вирішувалась. Сергія навіть поставили на картоблік. Ви ж знаєте, воно може затягнутися на роки. Як повернусь із відрядження, то одразу цим займусь».

Ми сподіваємося, що ні тренер, ні, що особливо, мер про свої обіцянки не забудуть. А спортсмену бажаємо спортивних перемог!

 

Автор: Варвара Хоружинська

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ