Новини

КримНАШ: ціна анексії півострова


П’ять років тому кримчани нібито обрали Росію, проголосувавши за приєднання на так званому «референдумі» 16 березня 2014 року. Україна та майже увесь світ називають таке приєдання незаконним. Однак Кремль взяв своє, скріпивши підписом керівних посад Федерації та півострова, півострів було анексовано.

Одразу після анексії, Росія розпочала святкування. На площах міст збирались акції за підтримку, так званого, «НАШКриму». Щороку Федерація відзначає день анексії як свято, тисячі людей виходять на площі, аби показати, що їм вдалося увірвати чужу часточку. Та і Путін не забуває підливати масло у вогонь.

Однак окрім додаткових територій Росія отримала і збитки. Фінансові ресурси на спроби інтеграції півострова до свого складу, будуючи шалено дорогі електростанції та мости. Лише на кінець 2018 року ВВП РФ був на 10% меншим за прогноз кінця 2013 року. Приблизно 5 цілих 6десятих відсотка забрали міжнародні санкції, ще понад 4% – падіння цін на нафту. У грошах така різниця становить понад 150 млрд доларів.

Для російського президента це принесло неабиякі рейтинги та продовження президентського строку, кажуть експерти. Однак населення, як півострову так і самої Федерації, обіцяних змін так і не відчули.

Самі ж Росіяни розуміють, що в економічному плані Федерація вигоди не отримала, але розуміння того, що вони увірвали шмат території і примножили кордони залишається.

Кремль продовжує інтегрувати Крим в свою економіку, вкладаючи в нього захмарні мільярди. Очікувати, що санкції знімуть найближчим часом, не доводиться та й сподіватися на покращення ситуації не варто, кажуть експерти.

Українці ж не полишають сподівань повернути анексовану територію, порти та виходи до моря.

Нагадаємо, Україна, ЄС і США не визнали результати ЇХНЬОГО референдуму, міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Кремля.

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ