Новини

Львів готується до поливаного понеділка


Промоклі вщент та щасливі – так у Львові щороку відзначають чи не найулюбленіший день усієї молоді – Поливаний понеділок. Споконвіку вважали, що вода у післявеликодній день стає цілющою. Навіть за язичницьких часів мала особливе значення – нею не лише лікувалися від усіляких недуг, а й викликали дощі. Фахівці зазначають, що обливаний понеділок має неабиякий стосунок до залицяльного циклу. Адже вважалося, що облита дівчина вийде заміж скоріше.

Хоча традиція обливатися водою збереглася лише на теренах Західної України, раніше кожен регіон мав свою версію цього дійства. Адже до прикладу, на Бойківщині був поливаний вівторок, а в деяких областях водяними хуліганами виступали дівчата.

ЯК бачимо, поливаний понеділок – це не лише забава, а й сакральна традиція. У Львові ж традиціям вирішили не зраджувати і вже п’ятий рік поспіль організовують таке дійство на рівні міста. Для любителів драйву на площі Ринок – окрема зона із вільним доступом до води, де з 12 до 15-ї години можна робити хоч потоп.

Дехто приходить сюди уже “озброєний” пляшками, а наповнити їх можна у спеціальному резервуарі з кранами, який заздалегідь встановили прямісінько під Ратушею.

А для тих, хто не наважується намочитися є окрема так звана суха зона для глядачів. Окрім водяних пальм встановлюють ще й роздягальні, де можна скинути з себе мокру одежину. Молодь обливається під пильним оком муніципальної варти та патрульної поліції

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ