Новини

Лютий по-новому: що зміниться?

У найкоротшому місяці року броварчани «заживуть по-новому». Лютий принесе чимало змін, адже в силу вступають нові закони. Валютний ринок лібералізується – відтепер обміняти гроші можна не виходячи із дому. Подвійні тарифи у платіжках за електроенергію – чи доведеться платити більше? Окрім того стартує реєстрація на ЗНО та спливає час пільгового розмитнення «євроблях». Про зміни, які принесе лютий, читайте в нашому огляді.  

 Подвійний тариф за електроенергію

Уже в лютому українцям прийдуть платіжки з подвійними тарифами за електроенергію. Розрахуватися доведеться за поставку та використані послуги. Відтак у квитанції відтепер буде не одна, а дві стрічки: у першій сума для постачальника електроенергії, у другій – оператору системи розподілу. Та у Національній комісії з регулювання сфери енергетики та комунальних послуг заспокоюють, тарифи залишаться незмінними. Тож чи є привід для паніки і чим зумовлені такі нововведення?

В Україні вже запущена реформа ринку енергетики, яка рівняється на європейські стандарти. Нова модель повинна запрацювати влітку – з 1 липня. До цього «судного дня» повним ходом йде підготовка. Її перший етап має зробити постачання електроенергії окремим бізнесом. Відтак, з обленерго така функція знімається. Ще до 11 грудня минулого року споживачі, в тому числі й броварчани,  мали обрати нового постачальника та підписати з ним договір. На випадок, якщо це своєчасно не зробили Кабінет міністрів пропонує «Постачальника останньої надії» – «Укрінтеренерго». Така собі підстраховка на 90 днів. Загалом процедуру переходу держава спростила тим, що автоматично під’єднує до оператора системи розподілу. Якщо ви не маєте жодних заперечень потрібно просто вчасно сплачувати рахунки. Ось і всі зміни.

На загальний тариф нові правила не вплинуть – для броварчан оплата за спожиту електроенергію не змінилася.

Опалення та гаряча вода подорожчали

Нові рахунки українці отримають не лише за електроенергію, вслід за газом опалення та гаряча вода також подорожчають. Тариф буде різним, він росте в залежності від регіону – від 10% -до 24%. Більше того, дехто отримає ціну меншу, аніж вона була. Ось суми для споживачів «Броваритепловодоенергія»: опалення – 1479,01 грн / Гкал або 35,01 грн за 1 кв. м; вода – 87,62 грн за 1 куб. м (з рушникосушаркою) і 81,02 грн за 1 куб. м (без рушникосушарки).

Валютна лібералізація

З 7 лютого українці зможуть продавати та купувати валюту у мережі. Таке нововведення диктує закон «Про валюту та валютні операції». Ліміт на день встановили на позначці 150 тисяч гривень. Кожен броварчанин без жодної комісії зможе купити провести операції обміну не виходячи із власного дому.

Крім того валютна лібералізація торкнулася і грошових переказів. Відтепер оператори поштового зв’язку їх можуть проводити без відкриття особових рахунків. Таке право закріпив Нацбанк, однак мова лише про ті операції, які здійснюють у національній валюті.

Старт реєстрації на ЗНО

Окрім енергетичних та валютних реформ лютий важливий і для освітнього процесу. Вже з п’ятого дня цього місяця стартує реєстрація на ЗНО, яка триватиме до 25 березня. Що потрібно знати броварчанам-абітурієнтам?

Пройти тестування можуть не лише випускники шкіл, студенти коледжів, учні, які навчаються за кордоном, але й ті, хто отримав атестат раніше. Для того, аби записатися на тестування треба зареєструватися в регіональному центрі УЦОЯО. Яка послідовність?

  1. Заповнити реєстраційну карту на спеціальному сервісі «Зареєструватися» на порталі УЦОЯО (рубрика «ЗНО/ДПА»).
  2. Підготувати пакет документів необхідних для реєстрації (копія паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові); дві однакові фотокартки для документів розміром 3х4 см; реєстраційну картку та копію документа про повну загальну середню освіту) та передати їх до регіонального центру оцінювання якості освіти. Тут вам повинні видати Сертифікат.

Складати тестування можна щонайбільше із 4 предметів.

Встигни розмитнити «євробляху»

22 лютого закінчується термін пільгового періоду розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією. Після цього власники так званих «євроблях» сплачуватимуть податок за повною ставкою. Однак, ймовірно, термін заниженого акцизу продовжать ще на 90 днів – до 23 травня. Відповідний законопроект вже зареєстрували у Верховній Раді.

 

Автор: Варвара Хоружинська

Залишити відповідь

Усі Новини

Вподобати Правда ТУТ